Jste zde: Ledviny.cz Akce8. březen 2012 - Světový den ledvin

8. březen 2012 - Světový den ledvin

8. 3. 2012, 08:00 – 17:00

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost vyhlásily letos 7. ročník Světového dne ledvin. Jeho cílem je zvýšit informovanost široké veřejnosti o transplantaci, jakožto nejvhodnější léčbě chronického selhání ledvin.

Nechte se včas vyšetřit!

Letos připadá Světový den ledvin na 8. března. Tento den je možné nechat si zdarma vyšetřit ledviny na kterémkoliv dialyzačním středisku B. Braun Avitum, kdykoliv mezi 8. a 17. hodinou. Vyšetření ledvin je rychlé a bezbolestné a zabere pouze pár minut. Není třeba se objednávat, nemusíte být nalačno ani nosit moč. Ledviny lze vyšetřit na základě odběru malého množství krve. Preventivní prohlídku by měli absolvovat především lidé nad 50 let, osoby s vysokým krevním tlakem, diabetici a všichni, kteří mají onemocnění ledvin v rodinné anamnéze.

Staňte se dárcem ledviny

Čeští pacienti s chronickým onemocněním ledvin čekají na transplantaci průměrně 1 až 2 roky a mezitím jsou léčeni hemodialýzou anebo peritoneální dialýzou.

Máte v rodině anebo ve svém okolí někoho velmi blízkého, kdo potřebuje transplantaci ledviny? Chcete se stát dárcem? Je-li vám více než 18 let, můžete vašemu blízkému darovat i vy. Stačí navštívit transplantační kliniku, kde bude vyšetřen jak dárce tak příjemce.

Podrobné informace

Termín 8. 3. 2012, 08:00 – 17:00
Místo

Kterékoliv dialyzační středisko B. Braun Avitum