Jste zde: Ledviny.cz AkceSvětový den ledvin 2014

Světový den ledvin 2014

13. 3. 2014, 08:00 – 15:00

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost letos vyhlásily již devátý ročník Světového dne ledvin. Vyzývají celosvětovou odbornou i laickou veřejnost, aby spojily své síly s cílem zvýšit povědomí a podporovat prevenci a vzdělávání v boji proti této nemoci. Hlavním tématem je tentokrát chronické onemocnění ledvin a stárnutí. Renální choroba se může objevit v jakémkoli období života, se zvyšujícím se věkem je však její diagnóza častější. Slogan Světového dne ledvin pro rok 2014 zní: „Vaše ledviny jsou stejně staré jako vy. Postarejte se o ně a poraďte se s lékařem.“

Společnost B. Braun Avitum i letos podporuje Světový den ledvin a otevírá svá nefrologická pracoviště k preventivním vyšetřením. Letošní ročník podporuje i Lucie Křížková, modelka a Miss ČR, která společně s pacienty plzeňské dialýzy vybízí k prevenci.

Selhávání ledvin v počátečním stadiu obvykle nepoznáte. Přijďte 13. března na základní preventivní vyšetření. Navštivte některé z dialyzačních středisek B. Braun Avitum a nechte si vyšetřit vaše ledviny. Vyšetření se provádí kdykoliv mezi 8:00 a 15:00 a zabere pouze pár minut. Na vyšetření se není třeba objednávat, nemusíte být nalačno ani nosit moč. Ledviny lze vyšetřit na základě odběru malého množství krve. V Praze na Chodově mohou zájemci navštívit mobilní ambulanci, která bude k dispozici 13. března mezi 8:00 a 15:00, a to v areálu business centra The Park.

Více informací naleznete na svetovydenled­vin.cz.

Podrobné informace

Termín 13. 3. 2014, 08:00 – 15:00
Místo

Kterékoliv dialyzační středisko nebo nefrologická ambulance B. Braun Avitum