Jste zde: Ledviny.cz B. Braun Avitum O B. Braun Avitum, s. r. o.

O B. Braun Avitum, s. r. o.

Společnost B. Braun Avitum je součástí nadnárodního koncernu B. Braun, který sídlí v německém městě Melsungen. Hlavní náplní činnosti koncernu B. Braun je vývoj, výroba a distribuce širokého sortimentu zdravotnických prostředků a poskytování služeb a informací pro zdravotnický personál i pacienty. Koncern B. Braun zaměstnává v 50 zemích světa přes 40 000 osob.

Společnost B. Braun Avitum, která je součástí koncernu B. Braun, poskytuje dialyzační léčbu, a to ve 13 zemích Evropy ve více než 80 dialyzačních střediscích. Počtem zaměstnanců je třetím největším soukromým provozovatelem sítě dialyzačních středisek v Evropě. V České republice a na Slovensku působí společnost od roku 1994.

Na území České republiky provozujeme 13 dialyzačních středisek a na Slovensku 9 pracovišť. Na všech dialyzačních střediscích je zajišťována ambulantní nefrologická péče, tj. dispenzarizace nemocných s chorobami ledvin a léčba chronického selhání ledvin pomocí širokého spektra hemodialyzačních metod a peritoneální dialýzy.