Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Světový den ledvin v médiích

Světový den ledvin v médiích

V rámci akcí pořádaných ke Světovému dni ledvin proběhlo ve čtvrtek 10. března v našich médiích několik zajímavých rozhovorů s předními českými nefrology.

Hostem Lucie Výborné v Radiožurnálu se stal primář hemodialyzačního střediska na Bulovce MUDr. Vladimír Vojanec, který mimo jiné poradil i nejvhodnější přípitek k oslavě Světového dne ledvin. „Měli bychom si připít stolní vodou a večer si dát nějakou dobrou šťávu nebo čaj.“ Celý rozhovor i odpovědi na otázky posluchačů naleznete na stránkách Českého rozhlasu.

Další online rozhovory s tímto odborníkem na ledvinná onemocnění je možné si přečíst na stránkách ona.idnes.cz a zdravi.centrum­.cz.

Ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň se objevil zajímavý rozhovor s MUDr. Ladou Malánovou, vedoucí lékařkou Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni, který je možné si poslechnout na stránkách Českého rozhlasu.

Zajímavá diskuze na téma neustále se zvyšujícího výskytu ledvinných onemocnění, jejich prevence, problematiky dialýzy a transplantace ledvin proběhla na programu ČT 1 v pořadu Dobré ráno s Jedničkou s MUDr. Romanem Kantorem, vedoucím lékařem dialyzačního centra v Třinci. Celý rozhovor je možné shlédnout na stránkách České televize.

Další online rozhovor na podobné téma opět s MUDr. Romanem Kantorem proběhl také na stánkách ihned.cz, podrobnosti najdete na zde.

Pozadu nezůstal ani kanál ČT 24 s reportáží zdůrazňující zvyšující se počet pacientů s chorobami ledvin a nutností jejich prevence, kterou najdete na stránkách ČT 24, kde vystoupil MUDr. Martin Kuncek, výkonný ředitel společnosti B. Braun Avitum, předního evropského poskytovatele dialyzační léčby.

15. 3. 2011 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.