Právní poradna

Dobrý den, prosím o zodpovězení,ptám se již asi po čtvrté..Vlivem selhání ledvin se mi velmi zkazily zuby a musela jsem nechat dát korunky, nyní se chci zbavit „buvolího hrbu“ za krkem, který vznikl vlivem užívání vysokých dávek kortikoidů,působí mi zdravotní i estetické problémy.Doložení od lékaře bych měla.Alespoň část výdajů bych tedy uvítala zpět,jako invalidní mám nízký příjem.Nic ve zlém, nesrovnávám, avšak,ženám po rakovině se plastika prsu hradí.Kam se tedy mám obrátit??? Mnohokrát děkuji!

Vážená paní, velice děkujeme za Váš dotaz zaslaný do naší poradny a zároveň se omlouvám za pozdější reakci. Dle mého názoru by bylo nejvhodnější obrátit se přímo na Vaší pojišťovnu s konkrétním dotazem.

Informaci o úhradě by Vám však mělo předem poskytnout také zdravotnické zařízení, ve kterém má být příslušný zákrok proveden. Obecně je poskytovatel zdravotních služeb (tedy zdravotnické zařízení) povinen informovat pacienta o ceně poskytovaných zdravotních služeb nehrazených či částečně hrazených z veřejného zdravotního pojištění, a to před jejich poskytnutím (zejména zpřístupněním ceníku). (viz § 45 odst. 2 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách)

Přeji hodně štěstí při zvládnutí této nelehké situace.

S pozdravem

Mgr. Zuzana Cvrčková

Vaši poradci