Lékaři radí

Dobrý den, můj syn (37let)prodělává chemoterapeutickou léčbu. Vzhledem k otokům kolem nádoru v mozku mu byly naordinovány také kortikoidy. Při užívání kortikoidů se cítí být velice sláb. Dále se neustále zvyšuje jeho tělesná hmotnost. Napadlo mne, že jeho ledviny nestačí utáhnout takovou zátěž. Proto je již půl roku, co je v léčení velice sláb, unaven. Snaží se hodně pít, ráno absolvuje dlouhé procházky.Jeho onkologičtí lékaři zkoumají pouze nádor. Ovšem jeho celkový stav neřeší. Mají pouze svůj obor. Nevíme, na koho se máme dále obrátit? Děkuji Vám předem za odpověď Alena

MUDr. Petr Buček

MUDr. Petr Buček

13. 07. 2018

Zadržování tekutin a následný nárůst hmotnosti je po kortikoidech obvyklé .V průběhu chemoterapeutické léčby jsou funkce ledvin pravidelně kontrolovány vyšetřením příslušných parametrů při odběrech krve, pokud by došlo k poškození ledvin ošetřující onkolog by vás jistě o této skutečnosti informoval a doporučil by Vám nefrologické vyšetření .

Vaši poradci