Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Chtějí peritoneální dialýzu, ale začnou s hemodialýzou

Chtějí peritoneální dialýzu, ale začnou s hemodialýzou

Podle amerických vědců zahajuje mnoho pacientů svoji dialyzační léčbu hemodialýzou, přestože se zpočátku rozhodli pro dialýzu peritoneální.

Z 217 pacientů, kteří byli poučeni o způsobech dialyzační léčby, se ještě v době edukace rozhodlo začít s peritoneální dialýzou 124 pacientů, 41 si vybralo hemodialýzu a 52 nebylo rozhodnuto. Ze 124 pacientů, kteří se rozhodli pro peritoneální dialýzu, jich na tento způsob léčby nakonec přistoupilo pouhých 59 a zbylých 65 se rozhodlo zahájit hemodialýzu. Po 91 dnech terapie se 60 pacientů léčilo peritoneální dialýzou a 55 hemodialýzou. Zbylí pacienti buď zemřeli, podstoupili transplantaci ledviny, nebo ještě nedosáhli 91 dní dialyzační léčby.

Zahájení léčby hemodialýzou bylo nejčastější u pacientů, u nichž k selhání došlo z jiných příčin, než je glomerulární poškození, u nemocných starší ch 75 let a nezaměstnaných. Tato zjištění pomáhají definovat pacienty, které je potřeba pečlivě sledovat a umožnit jim začít s peritoneální dialýzou, pokud pro ně stále tato možnost volby platí.

březen 2012

Zdroj: renalandurolo­gynews.com

18. 5. 2012 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.