Ledvinová kalkulačka

Spočítejte si riziko vzniku onemocnění ledvin

Ledvinová kalkulačka je online dotazník, který vám na základě tzv. rizikových faktorů orientačně vypočítá možné riziko vzniku onemocnění ledvin. Vyplňte odpověď u všech otázek, jen tak je možné provést výpočet. 

Cukrovka, vysoký krevní tlak, výskyt onemocnění ledvin v rodině, kouření, nadváha i věk mohou hrát významnou roli ve zdraví vašich ledvin. A právě tyto faktory jsou zohledněny v rámci ledvinové kalkulačky. Bez ohledu na výsledek se vždy vyplatí nezapomínat na pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře a dodržování zdravé životosprávy.

Společnost B. Braun Avitum provozuje síť nefrologických ambulancí po celé České republice. Najděte si tu nejbližší a domluvte si vyšetření.*

*K vyšetření je třeba přinést doporučení od praktického lékaře nebo jiného specialisty. (Neplatí v den preventivní kampaně ke Světovému dni ledvin).


Upozornění: Předtím, než začnete Ledvinovou kalkulačku používat, prosím přečtěte si podmínky jejího použití. Nesouhlasíte-li s těmito podmínkami, Ledvinovou kalkulačku nepoužívejte a opusťte tyto stránky.

Ledvinová kalkulačka nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči a nenabízí ani stanovení diagnózy ani léčby, slouží výhradně jako osvěta a zdroj informací pro její uživatele. V případě jakýchkoliv zdravotních obtíží či pochybností o zdravotním stavu provozovatel Ledvinové kalkulačky uživatelům důrazně doporučuje vyhledat lékařskou či jinou odbornou péči. Provozovatel Ledvinové kalkulačky dále upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Ledvinové kalkulačky.


1. Základní parametry

Věk
Pohlaví

2. Přítomnost rizikových faktorů

Kouříte cigarety?
Máte cukrovku?
Máte vysoký krevní tlak?
Vyskytlo se ve vaší rodině onemocnění ledvin?
Objevují se u vás otoky nohou?
Prodělali jste onemocnění COVID-19 a váš stav vyžadoval hospitalizaci?
Prodělali jste infarkt myokardu nebo angínu pectoris?
Vyskytlo se u vás srdeční selhání?
Vyskytla se u vás ischemická choroba dolních končetin nebo cévní mozková příhoda?
Měli jste někdy ledvinové kameny?
Užíváte léky proti bolesti více než 1x týdně?
Trpíte revmatologickým onemocněním?
Byla vám v minulosti zjištěna bílkovina nebo krev v moči?

Uvedení Vaší e-mailové adresy je dobrovolné; pokud e-mailovou adresu neuvedete, zobrazí se výsledek vyhodnocení Vašeho dotazníku pouze ve Vašem prohlížeči. Pokud e-mailovou adresu vyplníte, zašleme Vám vyhodnocení Ledvinové kalkulačky do Vaší e-mailové schránky. Ihned poté budou Vaše údaje vymazány. Pokud budete souhlasit, bude Vaše e-mailová adresa dále zpracovávána pro marketingové účely, a to zejména za účelem zasílání newsletterů a dalších obchodních sdělení, provádění průzkumu ohledně webových stránek Ledviny.cz a Ledviny.sk a vyhodnocení trhu. Použití Ledvinové kalkulačky není podmíněno udělením souhlasu ke zpracování osobních údajů pro marketingové účely. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů Skupiny B. Braun CZ/SK.