Ledvinová kalkulačka

Spočítejte si riziko vzniku onemocnění ledvin

Ledvinová kalkulačka je online dotazník, který vám na základě tzv. rizikových faktorů orientačně vypočítá možné riziko vzniku onemocnění ledvin. Vyplňte odpověď u všech otázek, jen tak je možné provést výpočet. 

Cukrovka, vysoký krevní tlak, výskyt onemocnění ledvin v rodině, kouření, nadváha i věk mohou hrát významnou roli ve zdraví vašich ledvin. A právě tyto faktory jsou zohledněny v rámci ledvinové kalkulačky. Bez ohledu na výsledek se vždy vyplatí nezapomínat na pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře a dodržování zdravé životosprávy.

Společnost B. Braun Avitum provozuje síť nefrologických ambulancí po celé České republice. Najděte si tu nejbližší a domluvte si vyšetření.*

*K vyšetření je třeba přinést doporučení od praktického lékaře nebo jiného specialisty. (neplatí ve čtvrtek 9. března, kdy se koná preventivní akce ke Světovému dni ledvin).


Upozornění: Ledvinová kalkulačka nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči a nenabízí ani stanovení diagnózy ani léčby, slouží výhradně jako osvěta a zdroj informací pro její uživatele. V případě jakýchkoliv zdravotních obtíží či pochybností o zdravotním stavu provozovatel Ledvinové kalkulačky uživatelům důrazně doporučuje vyhledat lékařskou či jinou odbornou péči. Provozovatel Ledvinové kalkulačky dále upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Ledvinové kalkulačky.


1. Základní parametry

Věk
Pohlaví

2. Přítomnost rizikových faktorů

Kouříte cigarety?
Máte cukrovku?
Máte vysoký krevní tlak?
Vyskytlo se ve vaší rodině onemocnění ledvin?
Objevují se u vás otoky nohou?
Prodělali jste onemocnění COVID-19 a váš stav vyžadoval hospitalizaci?
Prodělali jste infarkt myokardu nebo angínu pectoris?
Vyskytlo se u vás srdeční selhání?
Vyskytla se u vás ischemická choroba dolních končetin nebo cévní mozková příhoda?
Měli jste někdy ledvinové kameny?
Užíváte léky proti bolesti více než 1x týdně?
Trpíte revmatologickým onemocněním?
Byla vám v minulosti zjištěna bílkovina nebo krev v moči?

Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů naleznete zde. Vaše e-mailová adresa a údaje o zdravotním stavu budou zpracovávány pouze za účelem zaslání výsledku ledvinové kalkulačky do Vaší e-mailové schránky. Ihned poté budou Vaše osobní údaje vymazány. Naši pracovníci byli proškoleni v práci s osobními údaji a jsou povinni jednat v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů. Uvedení Vaší e-mailové adresy je zcela dobrovolné; pokud e-mailovou adresu neuvedete, zobrazí se výsledek vyhodnocení Vašeho dotazníku pouze ve Vašem prohlížeči.