Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Dialyzovaný pacient špičkovým sportovcem

Dialyzovaný pacient špičkovým sportovcem

V pondělí 16. května se Shad Ireland, triatlonista, dialyzovaný pacient a první pacient se selháním ledvin, který úspěšně dokončil triatlonový závod Ironman, vydal na trasu cyklistického závodu Tour of California, čímž zahájil své 24měsíční atletické úsilí o zdolání vrcholů sportovní cyklistiky a zvýšení povědomí o onemocnění ledvin.

Ireland, proslavený svou impozantní 4 700mil dlouhou jízdou napříč USA v roce 2009, kterou se snažil upozornit na nemocné se selháním ledvin, plánuje účast na hromadných etapách několika nejtěžší světových cyklistických závodů a hodlá soutěžit také např. v Havajském triatlonu nebo Newyorském maratonu, to vše ve snaze šířit informace o zdravotní péči a prevenci a zvýšit povědomí o více než 27 milionech Američanů trpících onemocněním ledvin.

Ireland, dialyzovaný pacient, který od svých 10 let žije bez ledviny, je vášnivý obhájce prevence onemocnění ledvin prostřednictvím cvičení a zdravého životního stylu. Jeho posláním je vzdělávat a inspirovat ostatní k fyzické aktivitě jako způsobu prevence nejen onemocnění ledvin, ale také obezity, vysokého krevního tlaku a diabetu, které jsou hlavními příčinami ledvinných onemocnění.

květen 2011

Zdroj: bikeworldnews.com

23. 6. 2011 | Administrátor systému | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.