Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Jak na vegetariánskou stravu při onemocnění ledvin

Jak na vegetariánskou stravu při onemocnění ledvin

Mohou se pacienti s chronickým onemocněním ledvin stravovat vegetariánsky? Výsledky studií ukazují, že omezením potravin s vysokým obsahem bílkovin lze zpomalit progresi chronického onemocnění ledvin. Zdá se tedy, že vegetariánská strava by mohla mít příznivý účinek na průběh choroby a usnadnit pacientům dodržování diety s omezeným příjmem bílkovin. Je ale bezpečné stravovat se vegetariánsky, pokud trpíte chronickým onemocnění ledvin?

Vhodné množství bílkovin

Odborníci na výživu se povětšinou shodují na tom, že vegetariánství je pro osoby s chronickým onemocněním ledvin bezpečný způsob stravování za předpokladu, že možný nedostatek některých minerálních látek a vitaminů, jako je železo, vitamin B12 nebo vitamin D, je nahrazován pomocí doplňků stravy. U některých pacientů může být nutné navýšit příjem bílkovin a energie v závislosti na laboratorních hodnotách albuminu a na přítomnosti dalších onemocnění.

Denní doporučený příjem bílkovin u pacientů s chronickým onemocněním ledvin se liší podle závažnosti choroby. Vegetariánská strava obvykle obsahuje 0,6 až 0,8 g/kg/den rostlinných proteinů a může tak představovat vhodnou formu ledvinné diety. Avšak pacienti na dialýze potřebují vyšší množství bílkovin z důvodu ztráty proteinů během dialýzy, které mohou získat ve formě proteinových nápojů nebo tyčinek.

Pozor na fosfor z aditiv

Při vegetariánském stravování může být problematické dodržet doporučený příjem fosforu. Významným zdrojem fosforu bývají např. celozrnné cereálie, fazole nebo ořechy. Proto je důležité užívání dostatečných dávek vazačů fosfátu a adekvátní intenzita dialýzy. Ohledně snížení příjmu fosforu se však v poslední době klade důraz zejména na omezení konzumace průmyslově zpracovaných potravin s obsahem aditiv na bázi fosforečnanů. Nedávné studie totiž naznačují, že fosfor z těchto přídatných látek je pravděpodobně tím nejvýznamnějším faktorem, který zvyšuje jeho hladinu v séru, a že fosfor z přirozených potravin je v trávicím traktu vstřebáván v daleko menší míře, než fosfor z potravinářských aditiv.

Zdroje: http://blogs.davita.com/…-kidney-diet https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20093346

20. 4. 2017 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.