Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Jak potravinářská aditiva zvyšují příjem sodíku a fosforu?

Jak potravinářská aditiva zvyšují příjem sodíku a fosforu?

Potravinářská aditiva na bázi fosforu a sodíku zvyšují jejich obsah v průmyslově zpracovaných potravinách. Vědci se snažili zjistit, do jaké míry tyto přídavné látky ve skutečnosti zvyšují celkový denní příjem fosforu a sodíku.

Čerstvé versus zpracované potraviny

Výzkumníci vytvořili dva samostatné 4denní jídelníčky. Jeden měl nízký obsah aditiv − obsahoval zejména čerstvé suroviny s minimální množství průmyslově zpracovaných potravin (900 mg fosforu na den). Druhý jídelníček vykazoval vysoké zastoupení přídavných látek − jednotlivé položky byly stejné jako u jídelníčku s nízkým zastoupením aditiv, čerstvé potraviny však byly nahrazeny těmi průmyslově zpracovanými. Potraviny z obou jídelníčků prošly analýzou a byla stanovena jejich energetická hodnota a obsah živin.

Vyšší obsah fosfor a sodíku

Strava z obou typů jídelníčků činila denně přibližně 2200 kcal a obsahovala 700 mg vápníku a 3000 mg draslíku. Zjištěný obsah sodíku a fosforu na 100 mg potravin byl vždy vyšší u jídelníčku tvořeného průmyslově zpracovanými potravinami ve srovnání se stravou obsahující čerstvé potraviny, průměrně měla o 60 % vyšší celkový obsah fosforu (o 606 mg více) a sodíku (o 1 329 mg více).

Pozor na aditiva

Autoři studie se shodují na tom, že aditiva na bázi fosforu a sodíku v průmyslově zpracovaných potravinách mohou významně zvýšit příjem fosforu a sodíku, a to i u relativně zdravé stravy.

Zdroj: http://www.jrnjournal.org/…e/S1051-2276(13)00165–9/fulltext

25. 3. 2014 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.