Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Jak zvládnout onemocnění ledvin u partnera?

Jak zvládnout onemocnění ledvin u partnera?

Diagnóza onemocnění ledvin může mít negativní dopad nejen na samotné pacienty, ale i na jejich životní partnery. Mnoho pacientů se totiž o svém onemocnění dozvídá až v pokročilé fázi nemoci, která s sebou nese zásadní životní změny. Ty mohou významným způsobem ovlivnit i život jejich nejbližších. Následující tipy mohou partnerům pacientů pomoci se s novou situací vypořádat.

Buďte vašemu partnerovi oporou

  • Očekávejte životní změny – je možné, že váš partner bude muset najednou začít dodržovat přísnou dietu, nebude moci chodit do práce nebo pomáhat s domácími povinnostmi. Možná bude potřebovat doprovod při návštěvě lékaře.
  • Nechte si pomoci – nemusí vše zůstat jen na vás, zapojte přátele a rodinu, nebo si najměte někoho, kdo vám bude při ruce.
  • Selhání ledvin může ovlivnit i mozkové funkce – toxiny hromadící se v krvi pacientů mohou pozměnit jejich psychické funkce i osobnost. Vážně nemocní navíc často prožívají psychický a emocionální stres. Snažte se vždy zapamatovat: může za to nemoc – nikoli partner.
  • Buďte advokátem i mluvčím – trvejte na tom, abyste byli dostatečně informováni a zapojeni do lékařské péče týkající se vašeho partnera. Jste důležitým článkem v kontinuitě jeho léčby.
  • Nezapomínejte na sebe – nepodceňujte důležitost péče o sebe sama. Nezapomínejte, že o partnera se můžete postarat jen v případě, pokud vy sami budete zdraví a v pořádku.
  • Neztrácejte pozitivní přístup – váš vlastní klidný a pohodový přístup pomůže vašemu partnerovi, aby si udržel pozitivní postoj – hlavní zbraň proti důsledkům závažného onemocnění.

Zdroj: https://www.rsnhope.org/…e-diagnosis/

7. 1. 2019 | Redakce ledviny.cz | Život s dialýzou

Komentáře

Elvis whyte (7. 8. 2019 — 10:58)

Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici specializoval jsem se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: doctorelviswhyte@gmail.com nebo Whatsapp us +2347083629144 pro více informací

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.