Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Jsou celozrnné potraviny vhodné při onemocnění ledvin?

Jsou celozrnné potraviny vhodné při onemocnění ledvin?

V posledních letech se pacientům s chronickým onemocněním ledvin obvykle doporučovalo, aby se** celozrnným potravinám** vyhýbali. Důvodem byl vyšší obsah draslíku a fosforu ve srovnání s výrobky z bílé mouky. Konzumace celozrnných potravin má však na druhou stranu mnoho příznivých dopadů na naše zdraví. Je tedy vhodné je zařadit do stravy pacientů s chronickým onemocněním ledvin či nikoliv?

Co jsou to celozrnné potraviny a čím nám prospívají?

Celozrnné potraviny musí být vyrobeny z „celého zrna“, obsahovat tedy vnitřní škrobový endosperm i vnější obaly zrna tzv. otruby (bílá mouka obsahuje pouze vnitřní endosperm). Pozitivní zdravotní efekt celozrnných potravin tkví zejména v tom, že jsou bohatým zdrojem vlákniny (nestravitelné složky potravy), ale navíc také vitaminu E, vitaminů skupiny B a důležitých minerálních látek, např. železa, hořčíku, zinku a selenu. Strava bohatá na celozrnné výrobky nejen usnadňuje vyprazdňování střev a zabraňuje vzniku zácpy, ale hraje také významnou roli v prevenci mnoha chronických onemocnění, zejména nemocí srdce a cév, diabetu, některých typů rakoviny a rovněž obezity.

Fosfor je v celozrnných potravinách vázán na fytáty

Díky novým poznatkům v oblasti výživy se poněkud změnil pohled na zařazování celozrnných potravin do jídelníčku pacientů s chronickým onemocněním ledvin. Ukazuje se, že celozrnné potraviny nezvyšují hladiny fosforu v krvi tak, jak by se dalo očekávat. Je sice pravda, že celé zrno má vyšší obsah fosforu než zrno zpracované. Fosfor je však v celých zrnech vázán na fytáty, látky rostlinné povahy. Aby se fosfor z této vazby mohl uvolnit, je nutný enzym zvaný fytáza. Není-li tento enzym k dispozici, je absorpce fosforu z celozrnných potravin velmi nízká.

Zpracováním celých zrn se snižuje využitelnost fosforu

Množství fytázy v celých zrnech však postupně v průběhu času během jejich mletí a zpracování postupně klesá. Některé obilniny dokonce vykazují velmi malou až žádnou aktivitu zmíněného enzymu, např. oves a proso. Proto ačkoliv celá zrna mohou mít vysoký obsah fosforu, pravděpodobnost, že se veškeré množství fosforu absorbuje, je nízká. Ve skutečnosti se odhaduje, že dochází k absorpci pouze 20 až 50 % takto vázaného fosforu. Například jeden hrnek ve vodě vařených ovesných vloček obsahuje 180 mg fosforu. Avšak kvůli nízkému množství fytázy v ovsu, by se do krevního oběhu skutečně vstřebalo pouze 36–90 mg. Lze tedy říct, že celozrnné potraviny lze v rozumném množství začlenit i do ledviny šetřící diety a využít tak jejich zřejmých pozitivních zdravotních přínosů.

Zdroj: http://blogs.davita.com/…ient-grains/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24496192

21. 6. 2018 | Redakce ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.