Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyNefrologie pod drobnohledem Konzumace ovoce a zeleniny snižuje náklady spojené s léčbou hypertenze

Konzumace ovoce a zeleniny snižuje náklady spojené s léčbou hypertenze

Nedávná americká studie ukázala, že zvýšená konzumace ovoce a zeleniny u pacientů s chronickým onemocněním ledvin zlepšila jejich krevní tlak a snížila nutnost užívat antihypertenziva, čímž zároveň výrazně poklesly náklady spojené s jejich léčbou.

Může zdravá strava snížit vysoký krevní tlak?

Vědci se rozhodli ověřit, zda kompenzace metabolické acidózy (nastává např. při selhání ledvin, které nejsou schopny odstraňovat z organismu vznikající kyselé sloučeniny) konzumací zeleniny a ovoce může vést také ke zlepšení kontroly krevního tlaku, snížení spotřeby antihypertenziv a snížení finančních nákladů na pacienta léčeného pro vysoký krevní tlak.

Studie se zúčastnilo 108 pacientů s chronickým onemocněním ledvin ve stadiu 3, trpících metabolickou acidózou a s odhadem glomerulární filtrace 30 až 59 ml/min/1,73 m2. Pacienti byli náhodně rozděleni do tří skupin: jedna skupina dodržovala dietní režim se zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny, druhá skupina užívala jedlou sodu (hydrogenuhličitan sodný) a třetí skupina byla léčena standardním způsobem. Všichni pacienti užívali léky na snížení krevního tlaku pro udržení systolického tlaku pod 130 mm Hg.

Pacienti konzumující ovoce a zeleninu potřebovali méně antihypertenziv

Po pěti letech sledování se ukázalo, že průměrný systolický krevní tlak ve skupině pacientů se stravou bohatou na ovoce a zeleninu činil 125 mm Hg, ve skupině užívající jedlou sodu 135 mm Hg a ve skupině se standardní péčí pak 134 mm Hg. Vědci také zjistili, že pacienti konzumující ve zvýšené míře ovoce a zeleninu měli nižší spotřebu léků na snížení krevního tlaku, což způsobilo významný pokles nákladů na jejich léčbu. Výsledky studie tak potvrdily skutečnost, že zdravá strava může pozitivně ovlivnit hypertenzi u pacientů s chronickým onemocněním ledvin. Autoři studie proto zdůrazňují, že pacienti by měli být poučováni nejen o tom, co je v jídelníčku v rámci ledvinné diety třeba omezit, ale také o tom, kterým potravinám dát přednost.

Zdroj: http://ckdnews.com/…ts-with-ckd/

17. 10. 2016 | Redakce Ledviny.cz | Nefrologie pod drobnohledem

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.