Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Letní tipy pro pacienty s onemocněním ledvin

Letní tipy pro pacienty s onemocněním ledvin

Čas prázdnin a dovolených už je tady. Léto je v rozpuku, a i když trpíte onemocněním ledvin, nastává ten pravý čas objevovat krásy Česka nebo rovnou vyrazit na exotickou dovolenou do zahraničí, o které jste snili po celou zimu. S trochou plánování předem může vše proběhnout k vaší naprosté spokojenosti. Zde je několik tipů, které přispějí k tomu, abyste se vrátili z cest odpočatí a plni příjemných zážitků.

Tipy na cesty

  • Nezapomeňte se poradit se svým lékařem a zjistit, zda váš organismus zvládne cestování. Podrobně prodiskutujte vaše plány na léto, kam jedete, jak dlouho budete cestovat, jaké plánujete rekreační a sportovní aktivity atd.
  • Pokud pravidelně docházíte na léčbu do dialyzačního střediska, domluvte si dopředu tzv. rekreační dialýzu v jiném středisku poblíž místa pobytu. Vzhledem k poměrně dobrému pokrytí Česka i Slovenska to většinou s předstihem jednoho až dvou týdnů nebývá problém. Je možné si zajistit dialyzační léčbu i v zahraničí. Pokud cestujete na dovolenou na nějaké hojně navštěvované rekreační místo, zařiďte si vše dostatečně v předstihu, kapacity dialyzačního střediska mohou být omezeny.
  • Všechny důležité lékařské dokumenty, své léky a další pomůcky vždy převážejte ve své příruční tašce, pro případ, že by došlo ke ztrátě zavazadla.
  • Nabalte si s sebou dostatečnou zásobu léků nejen na celou dobu pobytu, ale nejlépe větší množství pro případ možné mimořádné události. Noste s sebou vždy lékařský předpis, ulehčíte si situaci, pokud byste léky nedopatřením ztratili.
  • Pokud cestujete letadlem, zajistěte si přímo s rezervací letenky objednávku speciálního jídla, jako je dieta s nízkým obsahem soli, s nízkým obsahem tuku nebo diabetická dieta. Nečekejte, až budete na palubě letadla, mohlo by se stát, že v té době už vám personál letecké společnosti nebude moci vyhovět.
  • Využijte nabídek některých zdravotnických společností, které přímo organizují pobyty pro dialyzované pacienty a to jak v České republice, tak po celém světě. Stejně jako v domácím prostředí tak i v zahraničí pro vás zajistí veškerou nutnou zdravotní péče a pomohou vám také zvládnout složitou agendu spojenou se sjednáváním dialyzační péče v zahraničí. Bohatou inspiraci najdete např. na stránkách společností:
  1. B. Braun Avitum
  2. Fresenius Medical Care
  3. Baxter

Zdroje:
http://hemodialysis.com
http://www.bbraun-avitum.cz
http://www.fresenius.cz

29. 7. 2011 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Komentáře

Ledvinka Pravá (1. 7. 2017 — 17:18)

Chcu do Alabamy !! na měsíc za 300kč tam i z5. Pokud možno letěla by i levá. Děkuji za možné bonusy. Paní Ledvinková

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.