Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Minivideo o fistulích

Minivideo o fistulích

Minivideo s názvem „Pojďme se bavit o… fistulích“ vyrobené Zdravotnickým vzdělávacím institutem (The Medical Education Institute) zvítězilo ve 13. ročníku soutěže Web Health Awards. Příspěvky týkající se zdravotnických technologií jsou zde hodnoceny na základě obsahu, formátu, úspěchu dosaženého u cílové skupiny pacientů a celkové kvality.

„Pojďme se bavit o… fistulích“ je tříminutový multimediální film o výhodách arteriovenózní píštěle jako cévního přístupu nutného pro hemodialýzu. Minivideo by mělo dialyzovaným pacientům pomoci pochopit, proč je důležité nahradit hemodialyzační katétr arteriovenózní píštělí. Lékaři mohou film použít pro zahájení diskuze s pacienty o převodu z katétru na arteriovenózní píštěl. Video můžete shlédnout v angličtině a ve španělštině na lifeoptions.org.

listopad 2011

Zdroj: nephrologynew­s.com

28. 12. 2011 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Komentáře

Olinka (28. 12. 2011 — 23:29)

Upřímně řečeno, mně se video nelíbí po vizuální stránce. Nejspíš proto, že není ani tak videem, jako animovanou prezentací. Taky by mě zajímalo, kolik ze zobrazených „spokojených“ dialyzovaných pacientů je skutečných. Nicméně to zřejmě vyhovuje americkému vkusu. Na mě video působí jako prachsprostá reklama, která pacienta degraduje na pouhého konzumenta služeb. Opravdu by mě zajímalo, jestli by mělo takový úspěch, kdyby ho posuzovali čeští pacienti.

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.