Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyZe zahraničních zdrojů Nebezpečné ovoce

Nebezpečné ovoce

Tropické ovoce karambola neboli čínská hvězdice je plodem stromu Averrhoa carambola původem z jihovýchodní Asie. Nejčastěji se podává čerstvé v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů v podobě dekorativní hvězdy. Šťavnaté plody kyselé chuti obsahují velké množství šťavelanů, které mohou při nadměrné konzumaci způsobit otravu vyvolávající záchvaty, poruchy mozku a poškození ledvin. Zvláště nebezpečné jsou pro dialyzované pacienty, u kterých může intoxikace vyvrcholit až úmrtím nemocného.

Riziko pro dialyzované

Vědci analyzovali data celkem 32 pacientů se selháním ledvin, kteří požili karambolu. Před uvedenou otravou 20 z nich pravidelně docházelo na hemodialýzu, 8 bylo na peritoneální dialýze a 4 dosud dialýzu nepodstoupili. Intoxikovaní pacienti byli léčení různým způsobem – hemodialýzou, peritoneální dialýzou a podpůrnou léčbou.

Příznaky otravy

Klinické příznaky otravy byly různorodé a v několika případech vedly až ke smrti. Nejčastějším příznakem byla úporná a neovladatelná škytavka u 30 pacientů (93,75 %), zvracení u 22 nemocných (68,7 %), různý stupeň porušeného vědomí (zmatenost, psychomotorický neklid) u 21 osob (65,6 %), snížení svalové síly, necitlivost končetin, částečná ztráta hybnosti, nespavost a parestézie (nepříjemné brnění, svědění nebo pálení) u 13 (40,6 %) a záchvaty u 7 jedinců (21,8 %).

Jediná možná léčba

Pacienti, kteří byli ihned léčeni hemodialýzou, včetně těch s těžkou otravou, se zotavili bez následků. Pacienti s těžkou otravou, kteří nebyli léčeni nebo podstoupili peritoneální dialýzu, bohužel nepřežili. Hemodialýza je ideální volbou pro léčbu otravy způsobené požitím čínské hvězdy. Peritoneální dialýza je v tomto případě nepomáhá, zvláště když následují poruchy vědomí. Nejlepší prevencí je vyhýbat se konzumaci tohoto exotického ovoce.

Zdroj: oxfordjournal­s.org

6. 6. 2012 | Redakce Ledviny.cz | Ze zahraničních zdrojů

Komentáře

milan (30. 5. 2015 — 12:35)

Asi má ta hvězda i jiné nevhodné chemické vlastnosti, ale veškeré potraviny obsahující šťavelany jsou obecně nevhodnou stravou, protože šťavelany jednak opět výrazně zvyšují zakyselení organismu a jenak se v játrech a ledvinách usazují ve formě šťavelanových krystalů a brání správnému pohybu žluči v játrech a krve v ledvnách. Obojí je dlouhodobě neslučitelné se životem.

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.