Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Nová metoda léčí bolesti nohou způsobené diabetem

Nová metoda léčí bolesti nohou způsobené diabetem

Diabetická neuropatie je jednou z nejčastějších komplikací cukrovky, při níž dochází k poškození nervů v důsledku dlouhodobě zvýšené hladiny cukru v krvi. Nejprve se projevuje jako mírné brnění nebo necitlivost, později může přerůst až v problémy s chůzí nebo udržením rovnováhy, což pacientům znemožňuje vést normální aktivní život. Porucha vnímání bolesti a doteku je také vysoce rizikovým faktorem vzniku diabetické nohy.

Od těchto nepříjemných problémů by pacientům mohla pomoci nová léčebná metoda, tzv. MDM neboli mesodiencefalická modulace ovlivňující regulační funkce nervového sytému. Jde o neinvazivní elektrofyziolo­gickou stimulaci centrálního nervového systému, která pracuje na principu průchodu velmi slabého proudu centrálním nervovým systémem a přispívá tak ke zlepšení regulačních schopností a vnímání bolesti i nepříjemných vjemů u diabetiků.

duben 2012

Zdroj: svetzdravotnic­tvi.cz

9. 6. 2012 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Komentáře

Karel Blažek (2. 2. 2015 — 10:25)

Léčím se s Diabetes 46roků všechny ty příznaky mám ale upávají jse mě cévy byl jse na dvou operací na by pasu a ted už mě doktor říkal,že už to na další operaci nepůjde a já jsem s toho neštastný.Protože jsem se ndřel opravdu jako kůnˇa ted když jsem v důchodu tak budu nakonec bez nohy.byla by nějaká možnost léčby.Diabetickou nohu nemám.Děkuji Karek Blažek d.n.1948.

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.