Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Nová nefrologická ambulance na Proseku

Nová nefrologická ambulance na Proseku

Na pražské Poliklinice Prosek zahájila koncem května plnohodnotný provoz nefrologická ambulance B. Braun Avitum. Nahradila tamější dosavadní ordinaci s omezeným provozem, která již byla kapacitně přetížená. Nová ambulance funguje pět dní v týdnu a díky nejmodernějšímu vybavení pro vyšetření a léčbu ledvin nabízí péči nejvyšších standardů až pro 1500 pacientů.

„Přijde-li k nám pacient s podezřením na jakékoli ledvinové onemocnění, ať už na základě doporučení praktického lékaře či z vlastního rozhodnutí, naši odborníci jej vyšetří a provedou potřebné testy. Někdy se ukáže, že potíže s ledvinami nesouvisí, jindy zas díky včasnému zásahu podchytíme počínající problém, a o to nám jde především,“ upozorňuje na důležitost prevence Vladimír Vojanec, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum při nemocnicích Na Bulovce a na Černém Mostě. „Právě v případě ledvin se totiž až příliš často stává, že se nemoc odhalí ve velmi pokročilém a mnohdy již neléčitelném stádiu. Proto doporučuji navštívit ambulanci už při sebemenších varovných signálech a nepodceňovat prevenci,“ doplňuje Vojanec.

Skupina B. Braun oslavila Den zdraví na Poliklinice Prosek nejen slavnostním otevřením nové nefrologické ambulance, ale také akcí „Koše plné humoru“, v jejímž rámci bylo několik desítek pacientů lůžkového oddělení obdarováno dárkovými balíčky obsahujícími knihy, DVD či společenské hry. Jejich smyslem je pacienty pobavit, dodat jim optimismus a vytrhnout je z nemocniční rutiny. Koše plné humoru jsou součástí charitativního projektu Úsměv pro život, jehož cílem je rozveselit dlouhodobě nemocné pacienty.

červen 2011

Zdroj: http://www.bbraun.cz

16. 6. 2011 | Redakce Stomici.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.