Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Nové hodnocení urychluje zařazení na čekací listinu

Nové hodnocení urychluje zařazení na čekací listinu

Nový postup pro hodnocení potenciálních příjemců orgánu vypracovaný americkými nefrology může výrazně zkrátit dobu potřebnou k zařazení na čekací listinu.

Odborníci zjistili, že jednodenní procedura, při které pacient projde řadou nutných testů a hodnocení přímo v transplantačním centru, umožní jeho zařazení na čekací listinu průměrně za 46 dní. Pacient, který projde standardními schvalovacími procedurami, však musí na zařazení do seznamu čekat v průměru až 226 dní.

Dřívější studie prokázaly, že čím déle pacient s nefunkčními ledvinami čeká na zařazení do seznamu, tím vyšší je jeho riziko úmrtí po úspěšné transplantaci. Odborníci doufají, že zkrácením doby nutné pro zařazení pacienta na čekací listinu, dojde ke zlepšení přežití pacientů po transplantaci a zkrácení doby nezbytné dialýzy.

Zdroj: nephrologynew­s.com/

22. 10. 2012 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Komentáře

ilona Rysava (24. 10. 2012 — 16:58)

Cekma na transplantaci 5 let, tuto dobu jsem trikrat tydne dialyzovana.Byla jsem zarazena vsak bohuzel lekarky z dialyzy me vyradily pry docasne z listiny k vuli dosetreni srdce.Srdce bylo dosetreno, internista navvrhuje co nejdrive transplantovat vsak lekarky me nechteji zaradit.Cekam tedy co bude.Vse je v poradku dietni rezim dodrzuji, leky beru,a muj psychicky stav nebyl lepsi.Jen snad to ze verit jsem prestala lekarum, kteri by meli o me pecovat.Snad i proto , ze muj muz je statni zastupce a ty naschvaly jsou nekdy skarede.Tak jak to , ze me vyradily,aniz by musely.Dekuji Ilona Rysava

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.