Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Nový videoklip „dialýza zachraňuje životy“

Nový videoklip „dialýza zachraňuje životy“

Národní nadace pro onemocnění ledvin (National Kidney Foundation, NKF) se rozhodla pomoci více než 380 000 Američanům, kteří jsou v současné době odkázáni na dialyzační léčbu. Ti, kterým je nově diagnostikováno selhání ledvin, pociťují často strach z neznámého a dokonce i deprese. Pomoci pacientům pochopit celý proces léčby a ukázat, že dialýza může nejen život zachránit, ale také zvýšit jeho kvalitu, by mělo nové video „Dialýza zachraňuje životy". Hlavními hrdiny jsou čtyři pacienti ve věku 9–70 let, kteří před kamerou prezentují své osobní zkušenosti s dialýzou. Diváci tak mohou sledovat jejich první obavy po určení diagnózy, rutinu léčby i konečné poznání, že i oni mohou ještě vést normální a produktivní život. Šest minut videa bylo natočeno ve spolupráci s Fresenius Medical Care a je možné ho shlédnout na YouTube.

květen 2011

Zdroj: kidney.org

27. 6. 2011 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Komentáře

Radovan (9. 7. 2011 — 22:08)

Tak najmä to malé dievča, to je smutný osud, dialýza určite zachraňuje životy, len zasa tiež na nej človek nevydrží celý život…

andrea (21. 7. 2011 — 21:24)

Velmi pekny videoklip, dialyza naozaj zachranuje zivoty ludi…a som rada, ze velmi malou mierou sa na zachranovano ludi podielam aj ja :-)

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.