Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyNefrologie pod drobnohledem Pozor na nadměrnou konzumaci červeného masa

Pozor na nadměrnou konzumaci červeného masa

Vysoká spotřeba červeného masa je v posledních letech dávána do souvislosti se zvýšeným rizikem některých onemocnění, zejména rakoviny tlustého střeva nebo onemocnění srdce a cév. Nová studie také naznačuje, že nadměrná konzumace červeného masa a masných výrobků je spojena i s vyšší pravděpodobností chronického onemocnění ledvin.

Každá porce navíc zvyšuje rizika

Íránské studie se zúčastnilo téměř 5 tisíc osob. Účastníci studie měli na začátku studie průměrný věk 40 let a normální funkci ledvin (47 % tvořily ženy). Výsledky výzkumu ukázaly, že ve srovnání s jedinci s nejnižší celkovou spotřebou červeného masa (červené maso včetně masných výrobků z červeného masa) měly** osoby s nejvyšší celkovou spotřebou červeného masa o 73 % zvýšenou pravděpodobnost výskytu chronického onemocnění ledvin**. Při podobném srovnání, které se týkalo pouze samotných masných výrobků (z červeného masa) byla pravděpodobnost onemocnění ledvin vyšší dokonce o 99 %. Každá další porce zvyšující celkovou spotřebu červeného masa a masných výrobků byla spojena s významným 15% zvýšením rizika chronického onemocnění ledvin (porce samotných masných výrobků navíc pak s 28% zvýšením rizika). Další analýzou bylo zjištěno, že nahrazení jedné porce červeného masa a masných výrobků za jednu porcí nízkotučného mléka, ořechů, celozrnných výrobků nebo luštěnin bylo spojeno se snížením rizika chronického onemocnění ledvin.

Hlídejte množství masa v jídelníčku

Červené maso zůstává důležitou součástí výživy, protože je významným zdrojem bílkovin, železa nebo vitaminu B12. Je však třeba vždy zvážit konzumované množství, a to zejména u masných výrobků. Ukazuje se také, že přínosné může být částečné nahrazení červeného masa jinými zdroji bílkovin.

Zdroj: https://www.renalandurologynews.com/…of-red-meat/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31422013

21. 10. 2019 | Redakce ledviny.cz | Nefrologie pod drobnohledem

Komentáře

whyte (17. 1. 2020 — 4:09)

Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: (doctorelviswhyte@gmail.com)

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.