Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Pozvánka na světový den ledvin

Pozvánka na světový den ledvin

Pozvání na světový den ledvin v České televizi: dne 8.3. jsem měl možnost vystoupit v Dobrém ránu České televize, abych pozval na Světový den ledvin. Ten se koná od roku 2006 každoročně aby upozornil na fakt, že 10% populace má přítomné chronické onemocnění ledvin. Chronické onemocnění ledvin většinou probíhá skrytě a pozná se jen z provedených vyšetření. Rizikové skupiny jsou: diabetici, hypertonici, lidé trpící obezitou s nedostatečným pohybem, kuřáci, prostatici. Většina těchto lidí je sledována na odborných ambulancích, kde je kontrolována orientačně i funkce ledvin a v případě jejího snížení, jsou odesláni k nefrologovi. Část pacientů však nedochází nikam, na kontroly nechodí k lékaři a pro tyto je určena akce Dne otevřených dveří na dialyzačních střediscích a nefrologických amulací. Zájemce se může dostavit bez doporučení, provedeme vyšetření moči, krevního tlaku, glykemie, určíme BMI, zhodnotíme anamestická data a dle výseledků doporučíme nebo nedoporučíme podrobnější vyšetření.

Význam celé akce je především vzdělávací. Prohlídky občas sice zachytí nějaký problém, ale v žádném případě nemají ambici nahradit řádné preventivní prohlídky u praktických lékařů nebo kontroly na odborných ambulancích.

Odkaz: Dobré ráno 8.3.2019 ČT 2

9. 3. 2019 | MUDr. Roman Kantor | Aktuality

Komentáře

Elvis whyte (7. 8. 2019 — 10:31)

Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici specializoval jsem se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: doctorelviswhyte@gmail.com nebo Whatsapp us +2347083629144 pro více informací

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.