Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Ryby – pravidelná součást jídelníčku

Ryby – pravidelná součást jídelníčku

Ryby jsou z výživového hlediska velmi ceněnou potravinou. Odborníci na výživu doporučují konzumovat pokrmy z ryb pravidelně několikrát týdně. Své místo by měly mít i v jídelníčku lidí s chronickým onemocněním ledvin a na dialýze.

Omega-3 mastné kyseliny

Ryby jsou zejména zdrojem kvalitních bílkovin. Obsahují ale také tzv. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, kterým jsou připisovány pozitivní zdravotní účinky. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny nedokáže lidský organismus syntetizovat, a proto je nutné přijímat je v potravě. V těle pomáhají udržet normální hladinu triglyceridů a podílí se na správné funkci mozku a srdce. Uvažuje se i o pozitivním vlivu na snížení rizika některých chronických onemocnění, ale k vytvoření závěrů je třeba dalšího výzkumu. Další výhodou ryb je vysoký obsah vitaminu E, zinku a selenu, které mají významné antioxidační vlastnosti a mohou být účinnou prevencí mnoha onemocnění.

Ryby v ledvinné dietě

Jaké druhy ryb jsou nejlepší volbou pro ledvinovou dietu? Většina ryb má vhodné nutriční složení. Nejvyšší obsah omega-3 mastných kyselin se však nachází u tučnějších ryb, jejich významným zdrojem je zejména losos, pstruh, makrela, tuňák, sardinka a sleď. Doporučuje se zařadit je do jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Přibližně 90 g rybího masa (asi o velikosti balíčku karet) lze považovat za zdravou a bezpečnou porci pro osoby s chronickým onemocněním ledvin nebo v terminálním stadiu onemocnění ledvin.

Zdroj: http://blogs.davita.com/…-year-round/

26. 8. 2016 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.