Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyTransplantace Transplantace ledvin stále nejlepší metodou léčby

Transplantace ledvin stále nejlepší metodou léčby

Nový výzkum ukazuje, že riziko úmrtí po 5 letech po transplantaci ledvin je zhruba o 47 % nižší než u pacientů na čekací listině.

Během 5 let riziko úmrtí po transplantaci výrazně klesne

Cílem nedávno publikované irské studie bylo porovnat přežití pacientů po transplantaci ledviny s přežitím u pacientů, kteří na nový orgán stále ještě čekají. Během prvních 12 týdnů po transplantaci bylo riziko úmrtí u příjemců transplantovaných ledvin 1,7–1,9krát vyšší než u pacientů na čekací listině. Avšak po uplynutí této doby začalo riziko úmrtí pacientů po transplantaci klesat, až nakonec bylo výrazně nižší než u pacientů na čekací listině. 5leté riziko úmrtí tak bylo o 47 % nižší než u pacientů na čekací listině.

Transplantace ledvin zůstává nejlepší metodou léčby při selhání ledvin

Přímo po transplantaci je riziko úmrtí o něco vyšší kvůli riziku pooperačních komplikací, infekcí nebo odmítnutí orgánu. Ale už po jednom roce se u pacientů po transplantaci projevuje přínos v přežití. Výrazný pokles rizika úmrtí během 5 let po transplantaci, ukazuje, že transplantace ledvin stále zůstává nejlepší dostupnou metodou léčby při selhání ledvin.

Zdroj:" https://academic.oup.com/…-patients-on":http://

http://web.era-edta.org/…j-oct-ao.pdf

27. 12. 2017 | Redakce ledviny.cz | Transplantace

Komentáře

Bohdana (6. 2. 2018 — 18:54)

Dobrý den mam prosbu mam v ledvinach cisty a jak se mam dostat na listinu čekání na z dravou ledvini fochazim i každý rok do metrologické poradny dekuji za informaci s pozdravem Bohdana

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.