Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyZe zahraničních zdrojů Ženy s menší pravděpodobností zahajují hemodialýzu s AV fistulí

Ženy s menší pravděpodobností zahajují hemodialýzu s AV fistulí

Výsledky rozsáhlé americké studie zkoumající data více než 187 tisíc pacientů na hemodialýze, kteří zahájili dialýzu v rozmezí let 2006 až 2009, ukazují, že pravděpodobnost zahájení hemodialýzy pomocí arteriovenózní píštěle je o 31 % nižší u žen než u mužů.

AV fistule je považována za nejvhodnější cévní přístup pro hemodialýzu vzhledem k menší míře infekce, menšímu riziku komplikací a trombózy a nižším finančním nákladům ve srovnání s jinými metodami. Důvody uvedeného rozdílu mezi pohlavími zatím nejsou zcela zřejmé.

Autoři studie zmiňují např. to, že ženy mají údajně menší průměr cév, přestože některé studie naznačují, že celkový rozdíl ve velikosti cév mezi muži a ženami není významný. Jako další možný důvod uvádějí např. horší zrání fistuly nebo více chirurgických zákroků pro záchranu fistule u žen. Bude tedy zapotřebí dalších studií, aby bylo možné určit faktory, které brání ženám zahájit hemodialýzu s cévním přístupem v podobě AV fistule.

Zdroj: http://www.renalandurologynews.com/…icle/678471/

http://www.renalandurologynews.com/…icle/678471/

28. 8. 2017 | Redakce ledviny.cz | Ze zahraničních zdrojů

Komentáře

Elvis (17. 1. 2020 — 4:58)

Chcete prodat ledviny? Nebo hledáte příležitost prodat své ledviny za peníze kvůli finančním rozpadům a nevíte, co dělat, pak nás kontaktujte dnes a my vám nabídneme dobrou částku pro vaše ledviny. Jmenuji se (doktor Elvis Whyte) jsem fenolog v naší nemocnici, specializuji se na chirurgii ledvin a zabýváme se také nákupem a transplantací ledvin s žijícím odpovídajícím dárcem. Kontaktní e-mail: (doctorelviswhyte@gmail.com)

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.