Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Zimní světové hry transplantovaných ve Francii

Zimní světové hry transplantovaných ve Francii

V lednu tohoto roku se konaly již 9. zimní světové hry transplantovaných ve francouzském La Chapelle d’Abondance. Českou republiku reprezentovala osmičlenná výprava Českého týmu transplantovaných, která se utkala s dalšími 140 sportovci z 19 států světa a v tvrdé konkurenci získala celkem 13 medailí. Nejmladší člen výpravy Milan Slavíček (věková kategorie 13–17) získal stříbro ve slalomu a dvě bronzová místa v obřím slalomu a super G. Další dvě bronzové medaile ve stejných disciplínách vybojoval Roman Dunda (30–39) a navíc stříbro v letmých 150 m. Bronz na stejné trati letmých 150 m získal také Tomáš Burda (40–49). Nejlepším českým závodníkem se stal Martin Turek (40–49) s pěti medailemi. Získal tři stříbrné – v biatlonu, za běh na sněžnicích na 2 km a jako člen štafety 3×3 km – plus dvě bronzové za hodinový běh a 5 km cross-country. Jaroslav Deďo (50–59) si doběhl pro bronz na hodinovce a Petr Žitný (40–49) s Petrem Markem (40–49) pro stříbro jako další členové štafety 3×3 km.