Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Znalost správných kuchařských postupů pomáhá snížit hladinu fosforu

Znalost správných kuchařských postupů pomáhá snížit hladinu fosforu

Nový výzkum chorvatských vědců prokázal, že pacienti na hemodialýze, kteří jsou proškoleni v tom, jak správně postupovat při přípravě stravy s nízkým obsahem fosforu, měli po roce nižší hladinu sérového fosforu, aniž by byl ohrožen jejich příjem bílkovin.

Speciální kurz vaření pro dialyzované

Studie se zúčastnilo 47 hemodialyzo­vaných pacientů. Jejich hladiny sérového fosforu byly vyšší než 1,42 mmol/l a všichni užívali vazače fosfátů pro prevenci či léčbu hyperfosfatémie. Všichni se také zúčastnili 3denního programu, kde byli dietologem poučeni, jak vybírat potraviny s nízkým obsahem fosforu za současného zachování dostatečného příjmu bílkovin, a individuálního 15minutového sezení (každý týden po dobu 2 měsíců). Učili se, jak kontrolovat příjem tekutin, vápníku a sodíku a udržovat v rovnováze hladiny fosforu a vápníku. Kromě uvedeného výživového poradenství prošla vybraná skupina pacientů navíc speciálním kurzem. V jeho průběhu byli poučeni o vhodných kulinárních postupech pro přípravu stravy se sníženým obsahem fosforu, např. namáčet maso ve vodě po dobu jedné hodiny před vařením atd.

Poučení o kuchařských postupech přineslo výsledky

I když rozdíl nebyl statisticky významný, hladina sérového fosforu u pacientů, kteří absolvovali speciální kurz vaření, se v průměru snížila za 1 rok o něco více než v kontrolní skupině (–0,3 vs. –0,2 mmol/l). V testované skupině se také snižoval počet užívaných tablet vazačů fosfátu v průběhu celého roku, zatímco u kontrolní skupiny se tak stalo pouze po dobu 3 měsíců. Důležité je, že ve skupině, která prošla speciálním kurzem vaření, nedošlo k nepříznivému ovlivnění sérového albuminu ani proteinového katabolismu, a to navzdory jejich nižšímu příjmu fosforu ve stravě.

Výsledky tak ukazují, že poučení pacientů o postupech přípravy stravy s nízkým obsahem fosforu může přispět ke snížení příjmu fosforu stravou a udržení nízké hladiny sérového fosforu s minimálním rizikem podvýživy.

Zdroje: http://www.renalandurologynews.com/…icle/523974/ http://onlinelibrary.wiley.com/…i.12468/full

19. 10. 2016 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.