Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyNefrologie pod drobnohledem Aktuální pohled na hyperfosfatémii

Aktuální pohled na hyperfosfatémii

U pacientů s chronickým onemocněním ledvin, zejména v pokročilých stadiích, dochází k hromadění fosfátu v organismu – hyperfosfatémii. Selhávající ledviny totiž ztrácí schopnost vylučovat fosfáty přijímané potravou.

Rizika vysoké hladiny fosfátů

Při hyperfosfatémii dochází ke změnám v metabolismu vápníku, což může vést až ke kalcifikaci měkkých tkání, včetně cév. Dále bylo prokázáno, že vysoké hladiny fosfátu vyvolávají kromě kalcifikace také zúžení tepen v důsledku kontrakce, což podporuje rozvoj tuhosti cévní stěny a následně i hypertrofii levé komory.

V posledních letech bylo navíc zjištěno, že hyperfosfatémie je spojena u pacientů s chronickým onemocněním ledvin se zvýšením rizika výskytu kardiovaskulárních onemocnění a s vyšší mírou úmrtnosti jak z důvodů těchto onemocnění, tak i jiných.

Vzájemná interakce fosfátů a regulačního systému

Je třeba dodat, že fosfáty nepůsobí v organizmu izolovaně, ale v interakci s dalšími látkami, které mají regulační charakter. Patří sem zejména parathormon (hormon nadledvinek), kalcitriol (aktivní forma vitaminu D), kalcitonin (hormon produkovaný buňkami štítné žlázy) či fibroblastový růstový faktor. Pouze v laboratorních experimentech je možné oddělit přímé účinky fosfátů od těch, které jsou zprostředkovány jinými faktory, jejichž cirkulace a koncentrace v těle jsou ovlivněny přítomností fosfátů a které kontrolují hladiny fosforu v těle.

Dieta ano, nebo ne

V současnosti nicméně neexistují nedostatečné důkazy, které by podporovaly přínos omezeného příjmu fosfátů ve stravě jako primárního opatření pro kontrolu hyperfosfatémie, zejména u pacientů v pokročilém stadiu chronického onemocnění ledvin. Omezený příjem fosfátů má význam zejména v počátečních fázích choroby, jako doplněk k vazačům fosfátů a odstraňování fosfátů při dialýze. Jako rozumný přístup u pacientů s chronickým onemocněním ledvin se jeví mírné dietní omezení fosfátů a bílkovin, spolu s omezením průmyslově zpracovaných potravin a nápojů bohatých na fosfátová aditiva.

Zdroj: http://www.era-edta2014.org/…ssue_III.pdf

27. 8. 2014 | Redakce Ledviny.cz | Nefrologie pod drobnohledem

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.