Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Nový způsob zlepšení příjmu železa

Nový způsob zlepšení příjmu železa

Během každé dialyzační procedury pacient ztrácí přibližně 5 až 7 mg železa, což způsobuje chudokrevnost z důvodu deficitu železa. Rockwell Medical, americká biofarmaceutická společnost, se zaměřila na souvislosti mezi konečným stádiem onemocnění ledvin a nedostatkem železa. Výsledkem je alternativní terapie pro dialyzované pacienty trpící nedostatkem železa − rozpustný pyrofosfát železa.

Zdravý člověk přijímá železo ve stravě. Železo poté v podobě transferinu putuje do kostní dřeně, kde se společně s erytropoetinem vyprodukovaným zdravými ledvinami podílí na tvorbě červených krvinek. Rozpustný pyrofosfát železa napodobuje tento proces, ale do těla vstupuje prostřednictvím dialyzátu. Prochází přes membránu, okamžitě se váže na transferin a poté je transportován do kostní dřeně. Pacienti na dialýze zároveň užívají erytropoetin stimulující látky (ESA), čímž nahrazují neschopnost ledvin tvořit vlastní erytropoetin.

Studie probíhající v nemocnici v Detroitu je nyní ve své závěrečné 3. fázi a bude dokončena v létě 2013. Zjištěná data budou zveřejněna kolem koncem roku 2013.

Zdroj: http://www.renalbusiness.com/…n-count.aspx

26. 2. 2013 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.