Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyNefrologie pod drobnohledem Slaná strava snižuje žízeň a zvyšuje hlad

Slaná strava snižuje žízeň a zvyšuje hlad

Všichni známe pravidlo, že slané jídlo vyvolává žízeň, a zvyšuje tak příjem tekutin. Němečtí výzkumníci spolu s kolegy z celého světa v rámci svého výzkumu, jehož podstatou byla simulovaná mise na Mars, zjistili pravý opak. Zkoumané osoby, které přijímaly větší množství soli, zadržovaly více vody a nepociťovali větší žízeň, zato potřebovali vyšší přívod energie.

Po slaném jídle se pilo méně

Dvě skupiny po deseti mužských dobrovolnících prožily v modelu kosmické lodi dva simulované lety na Mars. První skupina strávila v lodi 105 dnů a druhá 205 dnů. Konzumovaly stejnou stravu s výjimkou období několika týdnů, kdy jim byly podávány 3 různé typy stravy s odlišným obsahem soli.

Z krátkodobého hlediska studie potvrdila skutečnost, že slaná strava zvyšuje příjem tekutin. Z dlouhodobého pohledu však byly výsledky velmi překvapivé. Slaná strava ve skutečnosti způsobila, že zkoumané osoby pily méně. Sůl totiž spustila mechanismus, který vede k zadržování vody v těle.

Sůl spustí mechanismus zbraňující úniku vody z těla

Obecně převažuje názor, že nabité sodné a chloridové ionty ze soli na sebe vážou molekuly vody a zvyšují tak její ztráty močí. Nová zjištění ukázala něco jiného: sůl zůstala v moči, zatímco voda byla zpět absorbována do těla. Pokusy u myší naznačovaly, že podstatou problému je pravděpodobně močovina. Tvoří se ve svalech a játrech jako odpadní látka, pomocí níž je z těla vylučován dusík. U myší se močovina nahromadila v ledvinách, kde bránila odvádění vody z těla. Ale syntéza močoviny vyžaduje spoustu energie, což vysvětluje, proč myši se stravou s vysokým obsahem soli konzumovaly větší množství potravy. Vyšší obsah soli nezvýšil jejich žízeň, ale hlad. Také lidé ve studii simulující cestu na Mars měli vyšší nároky na příjem energie.

V hlavní roli močovina

Studie tak poukazuje na další funkci močoviny v našem těle. Podle jejích autorů nejde jen o odpadní látku, ale zdá se, že se jedná o velmi důležitou sloučeninu, která pomáhá udržet vodu v těle, když se naše tělo snaží zbavit nadbytečné soli. Navíc také mění pohled na mechanismy, kterými tělo udržuje obsah vody v rovnováze.

Zdroje: www.mdc-berlin.de/…en-den-durst www.jci.org/…s/view/88530

18. 5. 2017 | Redakce Ledviny.cz | Nefrologie pod drobnohledem

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.