Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyZe zahraničních zdrojů Vliv stravy na stav pacientů s chronickým onemocněním ledvin

Vliv stravy na stav pacientů s chronickým onemocněním ledvin

Výživa má výrazný vliv na stav chronického onemocnění ledvin. Existuje však jen málo studií, které se věnují souvislostem mezi stravovacími zvyklostmi a vývojem choroby. Studie amerických vědců zabývající se dopadem 5 stravovacích modelů na funkci ledvin dokazuje pozitivní vliv ovoce a zeleniny a negativní působení stravy bohaté na smažená jídla a průmyslově zpracované potraviny.

5 stravovacích modelů a jejich vliv na nemocné ledviny

Studie se zúčastnilo téměř 4 000 Američanů s chronickým onemocněním ledvin (při vstupu do studie měli hodnotu odhadované glomerulární filtrace < 60ml/min/1,73m2 nebo poměr albumin-kreatinin ≥ 30 mg/g). Při analýze jejich stravovacích zvyklostí bylo odvozeno 5 charakteris­tických stravovacích modelů:

  • čínská a mexická strava, pizza a jiné kombinované potraviny,
  • rostlinné potraviny (ovoce a zelenina),
  • sladkosti/tuky (cukrovinky),
  • strava bohatá na smažená jídla a průmyslově zpracované potraviny,
  • alkohol/saláty (alkohol, zelená listová zelenina a salátové zálivky).

Po šesti letech sledování přibližně 800 pacientů zemřelo a u 140 nemocných došlo k selhání ledvin. Zvýšená konzumace rostlinné potravy (ovoce, zelenina) byla spojena s nižším rizikem úmrtí, zatímco vyšší příjem smažených a průmyslově zpracovaných potravin byl spojen s vyšším rizikem úmrtí. U dalších stravovacích modelů nebyla zjištěna žádná statisticky významná souvislost s úmrtností. Nebyl pozorován ani žádný vztah mezi uvedenými stravovacími modely a výskytem selhání ledvin.

Ovoce a zelenina chrání ledviny

Výsledky studie tak naznačují, že nezdravá strava bohatá na průmyslově zpracované potraviny a smažená jídla je významně spojena s mortalitou u osob s chronickým onemocněním ledvin. Naproti tomu se zdá, že strava bohatá na ovoce a zeleninu má naopak ochranný vliv.

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24679894?…

27. 5. 2014 | Redakce Ledviny.cz | Ze zahraničních zdrojů

Komentáře

milan (30. 5. 2015 — 12:44)

Je to prosté, ledviny trpí v důsledku překyselování organismu. Protože zelenina je převážně zásadotvorná, je to mnohem prospěšnější než třeba vepřové (což tento průzkum potvrzuje), které je kyselinotvorné. Pomoc je jednoduchá, jístst stravu, která je z cca 60% zásadotvorná. Rychleji se to dá zvládnout jednoduchou fyzikální metodou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.