Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyNefrologie pod drobnohledem Dieta proti vysokému tlaku je účinná i proti ledvinovým kamenům

Dieta proti vysokému tlaku je účinná i proti ledvinovým kamenům

Strava s vysokým obsahem ovoce, zeleniny, luštěnin a ořechů, umírněná konzumace nízkotučných mléčných výrobků a nízký příjem živočišných bílkovin, bílé mouky a sladkostí může podle posledních výzkumů pomoci snížit riziko vzniku ledvinových kamenů.

Dietou proti vysokému tlaku i kamenům

Vědci zjistili, že ve srovnání s dietou s nízkým zastoupením šťavelanů, tedy obvyklou stravou doporučovanou pro prevenci a léčbu ledvinových kamenů, může být dieta doporučovaná při vysokém krevním tlaku účinnější při snižování rizika vzniku nejčastějšího typu ledvinových kamenů tvořených šťavelanem vápenatým. Zkoumali vliv dietní intervence u 41 účastníků studie v průběhu více než osmi týdnů. Jedinci, kteří dodržovali dietu zaměřenou proti hypertenzi, měli průměrně o 35 % nižší riziko vzniku ledvinových kamenů. Ti, kteří dodržovali dietu s nízkým zastoupením šťavelanů, omezili riziko vzniku ledvinových kamenů o 14 %.

Šťavelany potřebují vápník

Šťavelany neboli oxaláty se přirozeně nachází ve vysokých hladinách v mnoha potravinách, jejich bohatým zdrojem je např. řepa, fazole, kapusta, mandle, rebarbora nebo špenát. Podle odborníků vzniká většina ledvinových kamenů navázáním oxalátu na vápník při tvorbě moči v ledvinách. Současná konzumace potravin bohatých jak na vápník, tak na šťavelany může být v prevenci vzniku kamenů účinnější, než úplné omezení šťavelanů. Oxaláty a vápník se totiž v takovém případě na sebe naváží už v žaludku a ve střevech, tedy ještě před tím, než se začnou vylučovat v ledvinách a navzájem zde reagovat, a je tedy méně pravděpodobné, že se budou tvořit ledvinové kameny.

Raději pestrý jídelníček než omezování

Podle odborníků většina lidí nekonzumuje jednotlivé, izolované živiny, jako jsou šťavelany, ale jídla si kombinují z různých potravin. Praktický dietní plán pro prevenci ledvinových kamenů by proto měl být založen spíše na kumulativních účincích různých druhů potravin a o dopadu, jaký mají celkové stravovací zvyklosti na riziko tvorby kamenů, než na omezení jednotlivých živin. Navíc potraviny bohaté na šťavelany jsou zdravé a jejich vyloučení z jídelníčku může být velmi omezující. Dieta zabraňující hypertenzi neboli tzv. DASH dieta (Dietary Approaches to Stop Hypertension) představuje vyváženější stravu a může být proto jednodušší a reálnější ji dlouhodobě dodržovat.

Zdroj: http://www.kidney.org/…one-Risk.cfm

5. 5. 2014 | Redakce Ledviny.cz | Nefrologie pod drobnohledem

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.