Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyAktuality Rekordní účast na Světovém dni ledvin 2012

Rekordní účast na Světovém dni ledvin 2012

I letošní Světový den ledvin se těšil nebývale vysokému zájmu médií i samotné veřejnosti. Rekordních 2 329 lidí v České a Slovenské republice, tedy o 30 % více než minulý rok, si nechalo 8. března zdarma vyšetřit ledviny v nefrologických ambulancích, dialyzačních střediscích B. Braun Avitum a mobilní ambulanci na pražském Chodově. Opět se však potvrdilo, že přes 20 % z takto vyšetřených pacientů nemělo výsledky v normě a museli být odesláni na komplexní nefrologické vyšetření.

„Naše společnost pravidelně podporuje Světový den ledvin, protože jsme si vědomi závažnosti tohoto onemocnění a jedinou možností, jak výrazně snížit riziko selhání ledvin, je prevence,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel a jednatel B. Braun Avitum. „Kdyby téměř 530 pacientů ze všech vyšetřených lidí v našich střediscích na preventivní prohlídku nepřišlo, dodnes by o začínajících nebo již pokročilých problémech ledvin nevědělo.“

Hlavním tématem letošního Světového dne ledvin se staly transplantace ledvin s důrazem na dárcovství od žijících dárců. „V našich středicích informujeme pacienty o všech možnostech léčby a především upozorňujeme na transplantaci ledvin, která je nejvhodnější formou léčby a jako jediná může pacienta opravdu vyléčit,“ říká MUDr. Vladimír Vojanec, vedoucí lékař dialyzačních středisek B. Braun Avitum na Bulovce a Černém Mostě.

březen 2012

Zdroj: braunoviny.bbrau­n.cz

20. 3. 2012 | Redakce Ledviny.cz | Aktuality

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.