Dárcovství

Výhody pro dárce orgánu

Pravděpodobně jste již slyšeli o výhodách transplantace orgánu od žijícího dárce pro příjemce orgánu, ale věděli jste, že to znamená i mnoho přínosů pro samotného dárce, zejména pokud jde o partnera nebo člena rodiny? Zkusme si shrnout alespoň některé z nich.

Co vám přinese darování orgánu? 

  • Pocit uspokojení: Darováním ledviny darujete nový a kvalitnější život. Zkušenosti dárců orgánů ukazují, že vědomí, že jste svému blízkému dali šanci na zdravý a produktivní život, vám dává mimořádný pocit osobního uspokojení.
  • Zlepšení partnerského vztahu: Partner, který neměl zájem o intimitu v době, kdy byl na dialýze, může nyní znovu objevit vzájemné pouto.
  • Nové pracovní cíle: Partner, který byl dlouhodobě v pracovní neschopnosti, může brzy pokračovat v práci na plný úvazek nebo dokonce začít úplně novou kariéru, a tím podstatně zlepšit kvalitu svého života i finance rodiny.
  • Nový pohled na život: Páry, které již dlouhou dobu nevyhledávaly společnost, ať už kvůli konkrétním překážkám nebo jednoduše kvůli nedostatku energie nebo zájmu nemocného partnera, si brzy budou moci znovu užívat společné chvíle s přáteli nebo rodinou.
  • Život bez stresu: Pokud dárce zároveň pečoval o nemocného partnera, pak transplantace představuje významné snížení stresu a zátěže, a návrat k normálnímu plnohodnotnému životu.

Zdroj: https://www.kidney.org/newsletter/5-big-benefits-living-donation-donor

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme