Dialýza v dialyzačním středisku

Cestujte i vy bez starostí s rekreační dialýzou

Přejete si vycestovat a poznávat nová místa, ale máte obavy, jak během pobytu v zahraničí zajistit nezbytnou dialyzační péči? Právě pro vás B. Braun nabízí službu rekreační nebo-li prázdninové dialýzy. Zjistěte, jak vše probíhá a inspirujte se například v Řecku, kde se nachází luxusní dialyzační středisko.

Každý potřebuje čas od času vypnout a relaxovat. Prázdninová dialýza umožňuje dialyzovaným pacientům s onemocněním ledvin sloučit poznávání nových kultur a krásných míst se zajištěním dialyzační léčby v zahraničí. Společnost B. Braun Avitum dlouhodobě spolupracuje s řadou dialyzačních středisek po celém světě. Nemusíte tak mít obavy vycestovat a poptat dialyzační léčbu ani v exotičtějších zemích mimo EU. 

Rekreační dialýza je flexibilní služba pro každé roční období i časový interval. Prodloužený víkend v krásné podzimní Francii či delší poznávací výlet po sousedních zemích České republiky není problém, ba naopak. Rádi vám pomůžeme splnit si vaše cestovatelská přání.

Jak vše funguje?

Nejdříve si vyberete místo, které chcete navštívit, dovolenou a její itinerář za vás nenaplánujeme, proto je vhodné mít již představu o cílové destinaci. Po vlastním výběru lokality oslovíte koordinátora prázdninových dialýz za společnost B. Braun, který vám pomůže s vyhledáním vhodného dialyzačního centra. Neváhejte se na nás obrátit. Následně si s koordinátorem předáte informace, jako je přesný termín vaší cesty, dialyzační harmonogram a kontakt na středisko B. Braun, ve kterém se aktuálně dialyzujete. Koordinátor vyjedná vybranou dialýzu a vyžádá si potřebnou lékařskou dokumentaci k vyřízení. Po zajištění rezervace termínu a kapacity v zahraničním dialyzačním středisku vás kontaktujeme a předáme vám veškeré informace.

Plánujte včas

Sjednání spolupráce s dialyzačními centry a vyřízení dokumentů může trvat několik měsíců. Doporučujeme tedy dovolenou plánovat nejméně 2–3 měsíce dopředu mimo sezónu. Pro plánování dovolené v letních měsících raději neotálejte a své plány začněte zařizovat již před koncem zimy. Kupříkladu v oblíbeném Chorvatsku bývá kapacita rekreační dialyzační péče vždy brzy obsazena. 

Je potřeba si uvědomit časovou náročnost zařízení dialýzy v místě pobytu či jeho nejbližším okolí. Nehraďte zájezd dříve, nežli je zajištěná a potvrzená péče v cílovém dialyzačním středisku. Vyvarujete se tak zbytečným komplikacím a zatížení vaší peněženky.

Praktický tip

Pokud se chystáte vycestovat mimo EU, počítejte s tím, že náklady na dialýzu budete muset na místě uhradit. Po návratu vám pojišťovna náklady proplatí, ale pouze do výše nákladů na dialýzu v České republice. O takovéto cestě doporučujeme pojišťovnu předem informovat. Je důležité vědět, že i v rámci EU jsou střediska, která kartičku Evropského zdravotního pojištění (EHIC) neakceptují. Akceptuje-li vybrané dialyzační středisko kartu EHIC, nemusíte se o léčebné výlohy starat, pojišťovna vše vyřídí za vás. Pokud budete cestovat mimo Českou republiku, počítejte s tím, že ve většině případů je potřeba zajistit si vlastní dopravu na dialyzační středisko.

Dialýza z pohodlí Kréty

Řecký ostrov Kréta je pastvou pro oči, a to jak svou pestrou nabídkou památek, tak i poskytovanou péčí pro pacienty s náhradou funkce ledvin. Dialýza Mesogeios v hlavním městě Heraklion je jednou z mála dialýz, která nabízí pacientům dopravu z hotelu do dialyzačního střediska a zpět i z okolních letovisek. Doprava zdarma se týká konkrétně lokalit Ammoudara, Agia Pelagia, Gouves, Hersonissos, Stalis a Malia.

Krétské dialyzační středisko Mesogeios

Středisko Mesogeios zajišťuje bezpečnou a kvalitní dialyzační péči v moderním a luxusním prostředí nejen pro lokální pacienty s onemocněním ledvin. S rekreační dialýzou má toto zařízení bohaté zkušenosti. Můžete se spolehnout na vysokou kvalitu lékařské péče, kvalifikovaný ošetřující personál a respektování individuálních potřeb pacientů. To vše je pro vás zajištěno i v luxusních zařízeních Mesogeios po celém Řecku. Zajímavými benefity v krétském dialyzačním centru Mesogeios jsou bazén přímo v areálu a všudypřítomný bezbariérový přístup. Středisko spolupracuje se všemi pojišťovnami.

Bazén se nachází přímo v areálu střediska, může si u něj odpočinout například váš doprovod. Zastřešené posezení poskytuje příjemné útočiště před sluncem. Lokalita střediska je skvělou volbou pro relaxaci u moře i poznávání řecké kultury. Dialyzační centrum je vzdáleno necelých 10 km od jednoho z nejkrásnějších rekreačních turistických středisek Ammoudara, kde můžete načerpat novou sílu a energii na prosluněné pláži. Pokud vás láká spíše tajemná mytologie největšího řeckého ostrova, 5 km od dialyzačního střediska se nachází Minotaurův labyrint a palác Knossos krále Minose.

Služba prázdninové nebo-li rekreační dialýzy poskytovaná B. Braun Avitum je určena pacientům dialyzačních středisek B. Braun Avitum z České i Slovenské republiky.

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme