Užitečné weby

Pro pacienty a jejich příbuzné
CZ

Seznam všech dialyzačních středisek na serveru České nefrologické společnosti

CZ

Velmi povedené stránky pro všechny zájemce o transplantaci, pro pacienty a jejich příbuzné. Stránku provozuje pro veřejnost Česká transplantační společnost.

CZ

Oficiální stránky České společnosti paliativní medicíny

CZ

Koordinační středisko transplantací v České republice

CZ

Stránky jednoho z největších poskytovatelů dialyzační péče v České republice

CZ

Společnost sdružující pacienty s onemocnění ledvin a jejich přátele od roku 1989

EN

IgA nefropatie je nejčastějším typem glomerulonefritidy, chronického onemocnění postihujícího zvláště mladé lidi. Velká část nemocných, ač bez subjektivních potíží, dospěje po mnoha letech nemoci do stadia selhání ledvin.

EN

Vše o ledvinách, od A do Z, stačí jen listovat. Ze serveru National Kidney Foundation (Národní ledvinové nadace v USA)

EN

Americká společnost pacientů s onemocněním ledvin

EN

National Kidney Foundation – dobrovolná zdravotnická organizace, která se snaží o prevenci onemocnění ledvin, zlepšování kvality života pacientů s onemocněním ledvin a jejich rodinných příslušníků, zlepšení dostupnosti transplantace ledvin.

EN

Prezentace velkého poskytovatele dialyzační léčby v USA (přes 500 dialyzačních středisek, 47 000 pacientů). Přehledné stránky se spoustou informací pro pacienty, zvláště v sekci Education.

Zajímavé stránky pacientů
CZ

Stránka atleta Vojtěcha Koudelky, jehož úspěšnou sportovní kariéru na čas přerušilo onemocnění ledvin. Nyní závodí s transplantovanou ledvinou.

EN

Původně stránky nefrologa Nathana Hellmana, lékaře, který se snažil proniknout do tajů nefrologie. Po náhlém úmrtí autora stránky pokračují jako rozsáhlý projekt propojující mladé a nejen mladé nefrology nejen v USA. 

Odborné společnosti nefrologů
CZ

Odborná společnost sdružující nefrology Čech, Moravy a Slezska.

EN

Evropská nefrologická společnost

EN

Mezinárodní nefrologická společnost

EN

Mezinárodní společnost pro peritoneální dialýzu

EN

Sdružuje nefrology ve Velké Británii.

EN

Americká nefrologická společnost 

Nefrologie na webu
EN

National Kidney Foundation Kidney Disease Outcomes Quality Initiative – známá iniciativa NKF, která vedla ke zvýšení poskytované kvality dialyzační léčby.

EN

Kidney Disease: Improving Global Outcomes (KDIGO) globální organizace vyvíjející a implementující doporučené postupy v léčbě onemocnění ledvin. 

EN

Skupina nefrologických zdrojů na Twitteru 

Cestujeme s dialýzou
CZ

Prázdninové dialýzy umožňují pacientům s onemocněním ledvin absolvovat dialýzu v příjemném prostředí komfortních středisek s profesionálním a vstřícným zdravotnickým personálem. Našim cílem je přiblížit vám i jinak nedostupné destinace a zajistit vám tak příjemný pobyt spojený s kvalitní dialyzační léčbou. Díky celosvětové síti center B. Braun Avitum jsme schopni zajistit vám dialyzační léčbu dle individuálních požadavků téměř kdekoliv ve světě.

EN

Mezinárodní seznam dialyzačních středisek.

EN

Vyhledávač dialýz v USA.

PL

Seznam dialyzačních středisek v Polsku na stránce Słuzby zdrowia. Je třeba vyhledat ve sloupci Rodzaje ZOZ Stacja dializ.