On-line vyšetření dárce ledviny

Nové předběžné on-line vyšetření potenciálních dárců orgánů ve dvou transplantačních centrech v USA vyústilo v hromadné přihlašování nových zájemců o darování orgánu. Pouze několik minut trvá vyplnění dotazníku, kde potenciální dárce odpovídá na to, zda trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou, hepatitidou nebo ledvinovými kameny, či zda kouří nebo užívá drogy. Webové stránky rozlišují zájemce na absolutně nezpůsobilé darovat orgán (pokud mají např. hepatitidu C, HIV nebo diabetes) a relativní nezpůsobilé (např. obézní nebo současní kuřáci). Potenciální dárci mohou dále pokračovat vyplněním podrobnějšího dotazníku týkajícího se jejich zdravotního stavu, nebo se dozví, že v současné době nejsou vhodnými kandidáty.

Stránky jsou v provozu od února 2011 a v uplynulém roce je využilo více než 600 potenciálních dárců. On-line aplikace umožňuje transplantační m centrům přilákat množství nových dobrovolných dárců a efektivně zpracovat poskytnutá data s cílem zvýšit počet transplantací ledviny od živých dárců.

leden 2012

Zdroj: "renalandurologynews.com":http://www.renalandurologynews.com/online-tools-increases-efficiency-sp…

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme