Patří pizza do ledvinné diety?

Pizza patří ve Spojených státech k nejčastěji konzumovaným potravinám. Průzkumy ukazují, že přibližně 13 % Američanů jí pizzu každý den. Pizza může představovat až 25 % denní potřeby energie dne a je významným faktorem, který přispívá k příjmu sodíku v rámci typické americké stravy. Jaký problém představuje pizza pro dietu u pacientů s chronickým onemocněním ledvin, a to nejen v USA?

Dietologové by pizzu nedoporučili

Ačkoli většina dietologů by se k zařazení pizzy do ledvinné diety stavěla odmítavě, bude pravděpodobně realistické předpokládat, že i tento pokrm si cestu do jídelníčku pacientů s onemocněním ledvin najde. Lze však očekávat, že mnoho ingrediencí používaných k její přípravě může být významným zdrojem fosforu, draslíku a sodíku. Navíc vysoký obsah sodíku může zvýšit pocit žízně, a tím také příjem tekutin mezi dialýzami.

Pizza významně přispívá příjmu sodíku, draslíku a fosforu

Americké ministerstvo zemědělství tyto důležité informace o obsahu jednotlivých živin, a to jak u mražené pizzy, tak u pizzy z restauračních řetězců, včetně aktuálních údajů o fosforu, draslíku a sodíku, zahrnulo do své potravinové databáze (http://ndb.nal.usda.gov).

Jestliže vezmeme v úvahu, že hemodialyzovaným pacientům je obvykle doporučováno, aby svůj příjem sodíku i draslíku snížili na maximálně 2 g denně a příjem fosforu by neměl překročit 1 g denně, pak lze snadno zjistit, že u některých druhů pizzy je možné již konzumací několika plátků snadno překročit celodenní doporučený příjem některého z uvedených prvků nebo rovnou všech tří. Je tedy jasné, že pizza se nedá označit za ideální potravinu pro pacienta s onemocněním ledvin. Je vhodné ji konzumovat pouze v omezeném množství a ne příliš často.

Vybírejte menší zlo

Při konzumaci pizzy lze často počítat s tím, že čím vyšší je těsto a čím je na pizze více masa a sýra navíc, tím vyšší je obsah fosforu, draslíku a sodíku. Když si vybíráte pizzu, volte tedy spíše lehkou vegetariánskou a požádejte, aby se při přípravě použilo menší množství rajčatové šťávy a sýru. Nejlepší je se vyhnout pizzám s uzeninami, které mají vysoký obsah sodíku. Další vhodnou součástí pizzy je kuřecí nebo rybí maso. Pro ochucení je možné použít jednu polévkovou lžíci strouhaného parmazánu. Je dobré počítat s tím, že mražená pizza často obsahuje vyšší množství fosforu kvůli přídavku fosforečnanů jako aditiv.

Zdroje:
http://www.jrnjournal.org/article/S1051-2276(15)00061-8/fulltext
https://www.kidney.org

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme