Dialyzační střediska B. Braun

Dialýzu v Berouně přebírá zdravotnická Skupina B. Braun

Jedna z největších dialýz ve Středočeském kraji Dialýza a.s. v Berouně má nového majitele. Začíná ji provozovat Skupina B. Braun, která vlastní širokou síť dialyzačních středisek v Česku a na Slovensku. „Během letoška budeme modernizovat středisko 14 novými dialyzačními přístroji poslední generace v hodnotě přesahující 8 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK a ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK.

Pacientů by mělo být v budoucnu více

Dialýza a.s. s kapacitou 13 dialyzačních lůžek je umístěna v přízemí samostatného pavilonu polikliniky Medicetnrum v Berouně. Původní majitel ji provozoval od roku 2009. V současné chvíli je zde pravidelně dialyzováno kolem 75 pacientů v třísměnném provozu od pondělí do soboty. „Vzhledem k tomu, že je nyní kapacita střediska prakticky naplněna, budeme usilovat o rozšíření počtu dialyzačních míst i o získání dalších prostor pro pacienty s onemocněním ledvin,” komentuje budoucí kroky Martin Kuncek. 

Spádová oblast zahrnuje celou oblast Berounska a Hořovicka. „Kromě dialyzační péče u nás na středisku provádíme také veškeré akutní dialýzy pro nemocnice Beroun a Hořovice,“ popisuje MUDr. Hana Novotná, vedoucí lékařka berounského dialyzačního střediska. O pacienty se na dialyzačním středisku starají 3 stálí a 8 externích lékařů, 15 zdravotních sester a 6 sanitářek. Stávající zdravotnický personál přebírá nový majitel takřka v plném složení.

Změna majitele přináší kontinuitu kvalitní péče s dalšími benefity  

Dialyzační středisko je umístěno v moderním medicínském i dispozičním standardu, ke kterému samozřejmě patří mimo kvalitního zdravotnického vybavení také možnost sledování televize pro každého pacienta při dialýze, WI-FI a parkování. 

„Příchod nového silného majitele přinese pacientům medicínské i organizační bonusy. Mimo kompletní výměny přístrojového vybavení budou zavedeny mezinárodní medicínské standardy, které B. Braun používá. Výhodou příchodu silné nadnárodní společnosti je také sdílení medicínského know-how nejen se zdravotníky na dialýzách v české a slovenské síti, ale také napříč zeměmi i kontinenty, kde B. Braun působí,“ doplňuje primářka Novotná.

Videoreportáž z Dialýzy Beroun

Rozvoj transplantační aktivity i domácích dialýz 

Přebírání dialyzačního střediska je v plném proudu, ale bude trvat několik měsíců a dokončeno bude na konci května. Součástí akvizice je také nefrologická ambulance umístěná přímo na dialyzačním středisku, která se stará přibližně o 300 pacientů. Nový majitel Skupina B. Braun CZ/SK chce navázat na stávající vysokou profesionalitu a medicínskou kvalitu zdravotníků, která s sebou mimo dialýzy a nefrologické ambulance nese také transplantační aktivitu

V uplynulém roce připravila berounská dialýza na úspěšnou transplantaci 4 pacienty a v současné době má umístěno na tzv. waiting listu 6 lidí. „Mimo péče o naše stávající pacienty, jak na dialýze, tak v nefrologické ambulanci, budeme pokračovat a prohlubovat spolupráci s hořovickou i berounskou nemocnicí. Důležitá je také pokračující kooperace s dalšími lékařskými ambulancemi a laboratoří v budově polikliniky. Naší ambicí bude také navázat na tradičně silné zastoupení domácích hemodialýz v tomto regionu,“ uzavírá Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK.

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme