Jste zde: Ledviny.cz ČlánkyŽivot s dialýzou Draslík a chronické onemocnění ledvin

Draslík a chronické onemocnění ledvin

Draslík je minerál, který ovlivňuje řízení nervových a svalových funkcí. Zajišťuje správný srdeční rytmus a je nezbytný pro zachování bilance tekutin a elektrolytů a vyrovnaného pH. Aby draslík mohl dobře zajišťovat tyto funkce, musí se jeho hladina v krvi pohybovat v rozmezí 3,5 až 5,5 mmol/l. Ledviny pomáhají udržet hladinu draslíku na normální úrovni. Příliš vysoké nebo příliš nízké hladiny draslíku mohou být nebezpečné.

Vysoká hladina draslíku

Nízká hladina draslíku nebývá problémem pro lidi s onemocněním ledvin. Nedostatečná funkce ledvin u osob v pokročilých stadiích chronického onemocnění ledvin totiž neumožňuje odstranit přebytečný draslík z těla, takže se může v organizmu začít hromadit.

Důsledkem vysoké hladiny draslíku v krvi bývá nevolnost, slabost, pocit necitlivosti nebo mravenčení, pomalý tep, nepravidelná srdeční činnost, selhání srdce nebo dokonce náhlé úmrtí.

Pro lidi s chronickým onemocněním ledvin v terminálním stádiu je pro regulaci draslíku v těle nutná dialýza. Ta je při odstraňování přebytečného draslíku z krve velmi účinná. Mezi jednotlivými dialýzami nicméně jeho hladina v těle stoupá. Z tohoto důvodu by měla být omezena konzumace potravin bohatých na draslík.

Hladina draslíku v krvi se také zvyšuje v případě, že dojde k vynechání nebo zkrácení dialyzační léčby. To může způsobit nárůst hladiny draslíku v krvi na nebezpečnou úroveň, vést k nepravidelné činnosti srdce nebo dokonce způsobit zástavu srdce.

Jak zabránit vysokým hladinám draslíku?

  • Sledujte svůj jídelníček. Omezte potraviny, které mají vysoký obsah draslíku.
  • Dodržuje doporučené množství ovoce a zeleniny.
  • Omezte konzumaci mléka a mléčných výrobků.
  • Odstraňujte tekutinu z konzervovaného ovoce nebo zeleniny.
  • Vyhněte se náhražkám soli a jiného koření, které obsahují draslík.
  • Pečlivě pročítejte etikety u výrobků „s nízkým obsahem soli“ nebo „s nízkým obsahem sodíku“, abyste si byli jisti, že neobsahují přísady s obsahem draslíku, jako např. chlorid draselný.
  • Dávejte pozor na velikost porcí. Téměř všechny potraviny obsahují nějaký draslík, takže i ty s nízkým obsahem draslíku se mohou stát jeho bohatým zdrojem, pokud jsou konzumovány ve velkých množstvích.
  • Nevynechávejte dialyzační léčbu. Zůstaňte na dialýze pro celou potřebnou dobu. Dodržení doby léčby je nutné pro dostatečné očištění krve.
  • Zeleninu s vysokým obsahem draslíku nejprve vyluhujte ve vodě, odstraníte tak část draslíku (oloupanou a na malé kousky nakrájenou zeleninu dejte do hrnce s vodou a nechte namočenou po dobu nejméně čtyř hodin, vodu slijte a zeleninu opláchněte čistou vodou).

Zdroj: http://www.davita.com/…sease/e/5308

22. 4. 2013 | Redakce Ledviny.cz | Život s dialýzou

Přidej komentář

Řádky se zalamují automaticky, emailová adresa se nezobrazuje. Všechna pole jsou povinná.