Jak potravinářská aditiva zvyšují příjem sodíku a fosforu?

Potravinářská aditiva na bázi fosforu a sodíku zvyšují jejich obsah v průmyslově zpracovaných potravinách. Vědci se snažili zjistit, do jaké míry tyto přídavné látky ve skutečnosti zvyšují celkový denní příjem fosforu a sodíku.

Čerstvé versus zpracované potraviny

Výzkumníci vytvořili dva samostatné 4denní jídelníčky. Jeden měl nízký obsah aditiv − obsahoval zejména čerstvé suroviny s minimální množství průmyslově zpracovaných potravin (900 mg fosforu na den). Druhý jídelníček vykazoval vysoké zastoupení přídavných látek − jednotlivé položky byly stejné jako u jídelníčku s nízkým zastoupením aditiv, čerstvé potraviny však byly nahrazeny těmi průmyslově zpracovanými. Potraviny z obou jídelníčků prošly analýzou a byla stanovena jejich energetická hodnota a obsah živin.

Vyšší obsah fosfor a sodíku

Strava z obou typů jídelníčků činila denně přibližně 2200 kcal a obsahovala 700 mg vápníku a 3000 mg draslíku. Zjištěný obsah sodíku a fosforu na 100 mg potravin byl vždy vyšší u jídelníčku tvořeného průmyslově zpracovanými potravinami ve srovnání se stravou obsahující čerstvé potraviny, průměrně měla o 60 % vyšší celkový obsah fosforu (o 606 mg více) a sodíku (o 1 329 mg více).

Pozor na aditiva

Autoři studie se shodují na tom, že aditiva na bázi fosforu a sodíku v průmyslově zpracovaných potravinách mohou významně zvýšit příjem fosforu a sodíku, a to i u relativně zdravé stravy.

Zdroj: http://www.jrnjournal.org/article/S1051-2276(13)00165-9/fulltext

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme