Ryby – pravidelná součást jídelníčku

Ryby jsou z výživového hlediska velmi ceněnou potravinou. Odborníci na výživu doporučují konzumovat pokrmy z ryb pravidelně několikrát týdně. Své místo by měly mít i v jídelníčku lidí s chronickým onemocněním ledvin a na dialýze.

Omega-3 mastné kyseliny

Ryby jsou zejména zdrojem kvalitních bílkovin. Obsahují ale také tzv. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, kterým jsou připisovány pozitivní zdravotní účinky. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny nedokáže lidský organismus syntetizovat, a proto je nutné přijímat je v potravě. V těle pomáhají udržet normální hladinu triglyceridů a podílí se na správné funkci mozku a srdce. Uvažuje se i o pozitivním vlivu na snížení rizika některých chronických onemocnění, ale k vytvoření závěrů je třeba dalšího výzkumu. Další výhodou ryb je vysoký obsah vitaminu E, zinku a selenu, které mají významné antioxidační vlastnosti a mohou být účinnou prevencí mnoha onemocnění.

Ryby v ledvinné dietě

Jaké druhy ryb jsou nejlepší volbou pro ledvinovou dietu? Většina ryb má vhodné nutriční složení. Nejvyšší obsah omega-3 mastných kyselin se však nachází u tučnějších ryb, jejich významným zdrojem je zejména losos, pstruh, makrela, tuňák, sardinka a sleď. Doporučuje se zařadit je do jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Přibližně 90 g rybího masa (asi o velikosti balíčku karet) lze považovat za zdravou a bezpečnou porci pro osoby s chronickým onemocněním ledvin nebo v terminálním stadiu onemocnění ledvin.

Zdroj: http://blogs.davita.com/kidney-diet-tips/keep-fish-menu-year-round/

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme