Dialýza v dialyzačním středisku

Dialýza na dovolené? Ano, lze.

Pacienti se selháním ledvin mohou podstoupit dialýzu i na dovolené. Čeští pacienti službu tzv. prázdninové dialýzy využívají zejména na Slovensku, v Itálii nebo v Chorvatsku. Pomoc při plánování dovolené nabízí Centrum prázdninových dialýz společnosti B. Braun Avitum, které vám poskytne potřebné informace a zodpoví otázky spojené s konkrétní dovolenou či destinací.

Možné je cestovat i do vzdálenějších destinací, dostupná jsou např. i dialyzační střediska v Jižní Koreji, Tunisu nebo Kanadě. V zemích EU, kde zdravotnická zařízení akceptují Evropský průkaz zdravotního pojištění, který vydávají i české zdravotní pojišťovny, je tato služba hrazená z českého zdravotního pojištění. Mimo Evropu nebo v soukromých zařízeních si pacient dialýzu zaplatí a proplacení pojišťovnou řeší po návratu.

Pacient by si měl nejdříve dohodnout dialýzu a pak až závazně rezervovat ubytování. Dopředu ještě před odjezdem je nutné dodat kopie aktuální lékařské zprávy, sérologického vyšetření, Evropského průkazu zdravotního pojištění a cestovního dokladu. Originál lékařské zprávy a sérologického vyšetření, cestovní doklad a léky potřebné k dialýze je pak nutné vzít s sebou do vybraného střediska v místě dovolené.

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme