Nový filtrační systém by mohl zjednodušit dialýzu

Vědci z UCSF (University of California, San Francisco) navrhli model filtračního systému, který by mohl nabídnout nový přístup v léčbě pacientů se selháním ledvin a případně úplně odstranit nutnost pacientů podstupovat léčbu v dialyzačních střediscích.
První výsledky testů ukazující, že membrány na silikonové bázi jsou kompatibilní s lidskou krví, což nabízí možnost použit je jako filtry v modelu implantabilní umělé ledviny.

Filtrační model je koncipován tak, aby vychytával středně velké molekuly, které musí být odstraňovány z pacientova krevního oběhu. Velké molekuly, jako bílkoviny a krevní buňky ponechává v krvi, blokuje návrat močoviny a kreatininu a naopak umožňuje elektrolytům a živinám vrátit se do krevního řečiště.

Vědci tvrdí, že systém může poskytnout možnost léčby pacientům čekajícím na transplantaci ledvin a ušetřit jim tak časté návštěvy v dialyzačních centrech.

červen 2011

"hemodialysis.com":Zdroj: http://hemodialysis.com/asaio_roy_artificial_kidney_2011.html

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme