Onemocnění ledvin zvyšuje riziko diabetu

Je známo, že diabetes zvyšuje riziko vzniku onemocnění ledvin. Nová studie vědců z lékařské fakulty Washingtonské univerzity v St. Louis naznačuje, že tento vztah platí i opačně: porucha funkce ledvin zvyšuje riziko vzniku cukrovky.

Viníkem je močovina

Pravděpodobným viníkem vzájemného vztahu mezi onemocněním ledvin a cukrovkou se zdá být močovina. Tuto dusíkatou látku vznikající v těle jako odpadní produkt při odbourávání bílkovin dokážou zdravé ledviny efektivně odstraňovat z krve do moči. Její zvýšená hladina v krvi bývá známkou snížené funkce ledvin. Předchozí studie na myších modelech také ukázala, že vyšší hladina močoviny v krvi v důsledku poruchy funkce ledvin má často za následek zvýšenou inzulinovou rezistenci a narušenou sekreci inzulinu.

Vysoká hladina močoviny zvyšuje riziko diabetu o 23 %

Vědečtí pracovníci hodnotili po dobu 5 let lékařské záznamy 1,3 milionu dospělých bez diabetu. Běžný krevní test, který určuje hladinu močoviny v krvi, ukázal, že 117 000 osob bez cukrovky (9 %) mělo zvýšené množství močoviny signalizující špatnou funkci ledvin.
V každém roce studie vědci zjistili 2 989 nových případů diabetu na každých 100 000 lidí s nízkou hladinou močoviny v krvi a 3 677 nových případů diabetu na každých 100 000 osob s vysokou hladinou močoviny, tedy o 688 případů diabetu více. Celkově měli jedinci s vysokou hladinou močoviny o 23 % vyšší riziko vzniku diabetu ve srovnání s těmi s nízkou hladinou močoviny.

Zdroj:

http://www.newswise.com/articles/view/686487/?sc=mwhr&xy=10007438

http://www.kidney-international.theisn.org/article/S0085-2538(17)30676-…

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme