Poruchy erekce u mužů na dialýze

Nově publikovaná studie přináší zjištění, že většina mužů na hemodialýze trpí erektilní dysfunkcí, avšak nejsou adekvátně léčeni. Z 946 pacientů mužského pohlaví 83 % uvedlo, že má problémy s poruchou erekce, a 47 % přiznalo dokonce závažné potíže. Nejvyšší výskyt byl zaznamenán u svobodných mužů (94 %). Ve srovnání s nimi měli ženatí muži o 51 % nižší riziko těchto potíží. Každý rok věku navíc pak znamenal o 6 % vyšší riziko poruchy erekce a o 10 % vyšší riziko těžké poruchy erekce. Nejsilněji souvisely poruchy sexuální funkce se symptomy deprese, které způsobují až 2,4krát vyšší pravděpodobnost jejich výskytu. Navíc ve srovnání se zaměstnanými muži, měli muži v důchodu 2krát vyšší riziko a nezaměstnaní 1,8krát vyšší riziko těchto potíží.
Studie také ukázala, že adekvátní farmakologická léčba byla předepisována pouze 3 % pacientů s erektilní dysfunkcí a 2 % pacientů s těžkou poruchou erekce. Důvodem jsou pravděpodobně nedostatečné důkazy o výhodách a případných negativních důsledcích léků používaných k léčbě erektilní dysfunkce u lidí na dialýze, nízká informovanost lékařů, pacientovy rozpaky a podhodnocení významu těchto symptomů ve srovnání s celkovým zdravotním stavem pacienta.

leden 2012

Zdroj: "renalandurologynews.com":http://www.renalandurologynews.com/erectile-dysfunction-highly-prevalen…

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme