Pozor na nebezpečné lékové interakce

Lékové interakce neboli vzájemné působení léků může nastat při souběžném užívání více různých léčivých přípravků. Může se změnit síla a trvání jejich účinku nebo docházet k vzájemnému ovlivňování jejich účinků. Jakékoliv souběžné užívání různých léků je tedy vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem. V "reportáži":https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/218411000100… České televize
si můžete mimo jiné vyslechnout i komentář přednosty Transplantcentra IKEM, prof. Ondřeje Viklického. Pacienti po transplantaci ledvin totiž často berou až patnáct léků zároveň.
V takovém případě může být ideálním řešením nosit seznam užívaných léků na jakoukoliv návštěvu lékaře s sebou. Situaci by v budoucnu mohl vyřešit tzv. lékový záznam, elektronický seznam všech léků, které pacient užívá a ke kterému by měli přístup lékaři i lékárníci.

září 2018

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme