Studie nového léku na onemocnění ledvin zastavena

Společnost Abbott Laboratories ukončila všechny testy nového slibného léku na zpomalení chronické ledvinné nedostatečnosti. Stalo se tak na doporučení nezávislého monitorovacího výboru studie. Důvodem jsou obavy o bezpečnost pacientů kvůli nadměrnému výskytu vážných nežádoucích komplikací a úmrtnosti u pacientů, kteří v rámci studie nový lék užívali.

Lék bardoxolon právě procházel III. fází studie, která měla prokázat jeho schopnost oddálit vývoj nemoci do konečného stadia onemocnění ledvin a úmrtí z kardiovaskulárních příčin u pacientů s chronickým onemocněním ledvin a diabetem typu 2. Informace je zklamáním pro všechny, kteří s nadšením očekávali nový účinný lék ke zpomalení poklesu funkce ledvin. Předchozí studie zkoumající účinky bardoxolonu po 24 a 52 týdnech totiž přinesla pozitivní výsledky v podobě zlepšení zdravotního stavu u pacientů s pokročilým onemocněním ledvin a diabetem 2. typu.

Zdroje:
"pmlive.com":http://www.pmlive.com/pharma_news/abbott_stops_kidney_disease_drug_tria…
"reatapharma.com":http://www.reatapharma.com/investors-media/news/news-timeline/2012/comp…
"thekidneydoctor.org":http://www.thekidneydoctor.org/search?q=abbott

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme