Konzumace kofeinu by mohla prodloužit život při onemocnění ledvin

Z výsledků nedávno publikované studie vyplývá, že konzumace kofeinu je spojena s nižší úmrtností u pacientů s chronickým onemocněním ledvin. Tento vztah byl již dříve pozorován u běžné populace. A ačkoliv zmíněná studie ukazuje, že tato souvislost platí i v případě, kdy je kofein přijímán ve formě kofeinových nealkoholických nápojů, odborníci na výživu u onemocnění ledvin doporučují konzumovat kofein spíše ve formě kávy nebo čaje.

Káva a její příznivé účinky na zdraví
=====================================

Dřívější výzkum u běžné populace prokázal souvislost mezi zvýšenou konzumací kávy a vyšší délkou života. Hovoří se o mnoha množných příčinách, které se na tomto efektu mohou podílet, např. vliv na snížení hladiny kyseliny močové a zvýšení hladiny adiponektinu, což je hormon regulující hladinu glukózy a metabolismus tuků, a rovněž hladinu hořčíku, o kterém je známo, že má pozitivní dopad na zdraví srdce a cév. Dalším důvodem může být také stimulace tvorby oxidu dusnatého, který podporuje rozšiřování cév a tím snižování krevního tlaku. Kromě toho káva obsahuje nejrůznější antioxidanty s příznivými účinky na zdraví.

Kofein pomáhá jen v rozumném množství
=====================================

Zmíněná nová studie zkoumala, zda má konzumace kofeinu stejné příznivé účinky i u pacientů s chronickým onemocněním ledvin. Přibližně 60 měsíců bylo sledováno téměř 5 tisíc dospělých s glomerulární filtrací v rozmezí 15 až 60 ml/min/1,73 m2. Pacienti byli rozděleni do čtyř skupin podle spotřeby kofeinu: velmi nízká (< 28,2 mg/den), nízká (28,2–103 mg/den), střední (103–213,5 mg/den) a vysoká (> 213,5 mg/den). Ve skupině pacientů s nízkou a střední konzumací kofeinu byla zaznamenána o 26 % nižší úmrtnost ve srovnání se skupinou s velmi nízkou spotřebou kofeinu. Tento příznivý vliv na délku života se však již u skupiny s vysokou spotřebou kofeinu nijak nezvýšil (pouze 22 %).

Kolové nápoje nejsou vhodným zdrojem kofeinu
============================================

Autoři studie zjistili další překvapivý fakt: ochranný účinek konzumace kofeinu byl zjištěn, i když byla analýza provedena podle spotřeby kofeinu v nealkoholických nápojích. Odhadují, že tento vztah může být způsoben např. tím, že „zdravější“ pacienti, kteří se cítí lépe, mohou konzumovat více koly a energetických nápojů nebo mohla být častější konzumace těchto nápojů spojena s vyšší fyzickou aktivitou. Přesto ani tyto výsledky neopravňují pacienty s chronickým onemocněním ledvin ke konzumaci nealkoholických nápojů s kofeinem, protože kromě kofeinu obsahují také vysoké množství cukru a fosfátů. A doporučuje se spíše přísné omezení jejich spotřeby.
Podle odborníků tak samotný kofein není škodlivý. Spotřeba kofeinu z kávy nebo čaje se zdá být v určitých stadiích onemocnění ledvin bezpečná a pravděpodobně má stejné příznivé účinky u pacientů s chronickým onemocněním ledvin jako u běžné populace.

Zdroj:
http://web.era-edta.org/uploads/180909-caffeine-df-mbv-mj.pdf
https://academic.oup.com/ndt/advance-article/doi/10.1093/ndt/gfy234/506…

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme